A A A

Zakończenie

10 grudnia zakończyła się piąta zgierska edycja Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. W jej trakcie odbyła się konferencja, liczne warsztaty dla młodzieży oraz osób dorosłych. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG podsumowuje tegoroczną Kampanię 16 Dni.

Prezentujemy podziękowania zamieszczone na stronie www.facebook.com/16.Dni.Zgierz: 

"Tegoroczna, piąta już edycja Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć była dla organizatorów, czyli Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG, nie lada wyzwaniem i wymagała naprawdę dużo wysiłku. Dlatego w tym miejscu warto podziękować ludziom, którzy przez ponad dwa tygodnie wyrabiali 200% normy: Justynie Zielińskiej, Aleksandrze Jóźwiak, Adamowi Kosteckiemu i Czarkowi Adamskiemu. Za wsparcie organizacyjne poszczególnych działań tegorocznej Kampanii odznaki zasłużonych otrzymują także: Adrian Skoczylas, Andrzej Karmański i Krzysztof Spiesz.

Szacujemy, że w tym roku z oferty przygotowanej przez nas dla zgierzan w ramach Kampanii skorzystało blisko 300 osób różnej płci i w różnym wieku, choć - co dla nas bardzo ważne - najwięcej młodzieży. Nie byłoby to możliwie bez naszych przyjaciół i sponsorów, którym za wkład finansowy i rzeczowy gorąco dziękujemy: Urzędowi Miasta Zgierza, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Zgierzu, Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ, 5th Avenue - Modna Odzież, Klubowi AgRafKa w Zgierzu, Teatrowi Art. 51, Pracowni Psychoterapii GESTALT w Łodzi, Centrum Psychoterapii i Seksuologii ACTUS, Centrum STYL w Zgierzu, Amatorskiemu Klubowi Fotograficznemu w Zgierzu.

Specjalne podziękowania kierujemy również do naszych trenerów dramy Ilony Majewskiej i Krav Maga Marcina Lesiaka.

Patronat nad V zgierską edycją Kampanii 16 Dni objęła Telewizja Centrum, portal wirtualnyzgierz.pl oraz serwis ezg.info.pl - dziękujemy, że dbaliście o nagłośnienie całego przedsięwzięcia.

Twarze 16 DniPamiętacie twarze naszej tegorocznej edycji? Im należą się oddzielne podziękowania za to, że ponad wszelkimi podziałami zgodzili się promować z afisza Kampanię 16 Dni i przyciągać uwagę zgierzanek i zgierzan. 
Wiemy, że odbiór tej akcji promocyjnej przez wielu mieszkańców był nierzadko ambiwalentny, ale jak mogliśmy, tak przekonywaliśmy, że ta Kampania to nie jest ta polityczna, i że politycy na plakatach są z różnych opcji, że nie tylko zresztą politycy zachęcają, że wszystkich jest po równo, itp. Niestety pani prezydent Iwona Wieczorek w ostatnich dniach Kampanii, nie bacząc na te kontrowersje i bez naszej wiedzy (!), dodrukowała i rozwiesiła w mieście plakaty wyłącznie ze swoim wizerunkiem, za co wszystkich Was przepraszamy a pani prezydent nie dziękujemy...

Za życzliwą i honorową postawę natomiast gorąco dziękujemy posłowi Arturowi Duninowi, radnemu Rady Miasta Zgierza Jerzemu Sokołowi, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu Witkowi Świątczakowi oraz dyrektorce Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu Jadwidze Wlaźlińskiej".

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG 

 

.