A A A

 

Od lipca portal naszemiasto.pl organizował trzecią edycję regionalnego plebiscytu Perły w Koronie Województwa Łódzkiego 2010. Przez dwa miesiące oddano ponad 50 tys. głosów. Wśród dziesięciu laureatów znalazły się dwa obiekty ze Zgierza: Park Kulturowy Miasto Tkaczy oraz Park linowy.

W poprzednich latach wybierano najładniejsze miejsca zabytkowe - tegoroczny plebiscyt przebiegał pod znakiem łódzkich nowości. Wśród tych znalazły się dwie zgierskie propozycje, które zyskały uznanie internautów. Park linowy w Zgierzu zajął ostatecznie 7. miejsce w głosowaniu. Jest to jedyny tego typu park w Polsce, który odniósł sukces w "perłowym" plebiscycie.

 

Jeszcze lepiej poszło drugiemu obiektowi ze Zgierza. Park Kulturowy Miasto Tkaczy zdobył prawie 1,9 tys. głosów i w konkursie zajął miejsce czwarte. Niemal w tym samym czasie rozwijała się modernizacja tegoż Parku w Zgierzu, co można zaobserwować w okolicach ulic Narutowicza oraz Rembowskiego.

 

Choć konkurs wygrały inne propozycje - Bunkier Regelbau 621 z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Miś Uszatek z łódzkiej Pietryny - to Zgierz został zauważony, czego warto nie zmarnować. Pozostaje czekać do następnego roku i mieć nadzieję, że i wtedy znajdą się kolejne godne wypromowania zgierskie perełki.

 

(fot. naszemiasto.pl)

.