A A A

 

Zgrywalizacja

11 listopada nie musi kojarzyć się tylko z zadumą, a zadawanie pytań z historii może dawać sporo zabawy i emocji. W trakcie Pikniku Wojskowego na Placu Jana Pawła II miała miejsce żywa gra planszowa „Droga do Niepodległości” organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG.

Gra została przygotowana w ramach projektu „Zgrywalizacja - zagraj w mieście” i programu „Młodzież w działaniu”. Aby trzyosobowe grupy mogły przejść kolejne pola na planszy, gracze musieli odpowiedzieć na pytania z historii Polski, rozpoznać znane postaci z okresu walki o niepodległość, pieśni legionowe bądź fragmenty tekstów literackich albo odgadnąć „historyczne kalambury”. Jak przystało na grę planszową, poza własną wiedzą drużyny musiały liczyć również na odrobinę szczęścia przy rzucaniu kostką.

Kto najlepiej poradził sobie ze wszystkimi zadaniami i najszybciej pokonał całą trasę gry? Pierwsza na mecie stawiła się grupa „ZGRavengers”, niedługo później drudzy grać skończyli członkowie grupy „Qokilki”. Obie ekipy biorą udział w kilkunastotygodniowej „Zgrywalizacji” i prócz nagród za sobotnią rozgrywkę, otrzymają także punkty do klasyfikacji ogólnej.

Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Związku Strzelectwa „Strzelec”, którzy pojawili się na niepodległościowym pikniku. Na podium nie udało się niestety stanąć graczom z „A-Team”, międzypokoleniowego zespołu spontanicznie powstałego tuż przed grą. Wszyscy jednak otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pendrive’y. Zwycięzcy gry dodatkowo zostali nagrodzeni kostkami Rubika.

Pomimo chłodnej pogody, gra „Droga do Niepodległości” przyniosła wiele emocji i zabawy uczestnikom. Choć wygrać mogła tylko jedna drużyna to wszystkim towarzyszył duch pozytywnej rywalizacji. Była to także okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z historii i nauczenia się czegoś nowego.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG ze swojej strony dziękuje wszystkim graczom za wspólną zabawę z historią w tle oraz Klubowi Historycznemu im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Zgierzu za wsparcie merytoryczne. Już teraz zapraszamy do udziału w podobnych akcjach w przyszłości!

MwDGra została zorganizowana w ramach projektu "Zgrywalizacja - zagraj w mieście!" dofinansowanego ze środków programu "Młodzież w działaniu".

.