A A A

Mityng18 października w hali MOSiR w Zgierzu odbył się VIII Halowy Miting Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nim udział 13 drużyn z województwa łódzkiego, m. in. ze Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa, Żychlina, Kutna, Rąbienia. Zawodników, kibiców oraz przybyłych gości powitała Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu Pani Bożena Piotrowicz. Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu Starosty Zgierskiego Adam Świniuch, Sekretarz Powiatu Zgierskiego.

W imieniu Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy list skierowany do uczestników imprezy odczytał Poseł na Sejm RP Artur Dunin, który następnie wraz z piłkami do koszykówki oraz upominkami ufundowanymi przez Panią Minister przekazał go na ręce pani Bożeny Piotrowicz. Puchary dla wszystkich drużyn biorących udział w Mitingu ufundował Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, złote medale Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek, a sprzęt sportowy Posłowie na Sejm RP Artur Dunin i Marek Matuszewski.

„Czy wygramy czy przegramy zawsze dobry humor mamy” – ten kolorowy banner przygotowany przez kibiców jednej z drużyn świetnie oddawał atmosferę imprezy na której nie liczyły się wyniki czy miejsca a wspólna zabawa i fakt uczestnictwa w zawodach. Wśród konkurencji były między innymi skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, odbijanie piłeczki tenisowejczy rzut woreczkiem do kosza.

FOTORELACJA Z MITYNGU

Uczestnikom zawodów dopisywały świetne humory i przyświecały zasady fair‑play. Wszyscy się wspierali i kibicowali sobie nawzajem. Na hali panowała ciepła i rodzinna atmosfera. W trakcie przerwy wszyscy wspólnie się bawili tańcząc i śpiewając.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy udekorowani zostali złotymi medalami, każda drużyna otrzymała puchar, sprzęt sportowy oraz upominki. Dekoracji dokonali Posłowie Artur Dunin i Marek Matuszewski, Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski oraz Wiceprezydent Miasta Zgierza Bohdan Bączak. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wszyscy obiecali, że w tak samo świetnych humorach spotkają się tu za rok.

źródło: Piotr Ogrodowczyk, Biuro Poselskie Artura Dunina 

 

.