A A A

Zamek ŁęczycaRegionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego rozstrzygnęła konkurs na najlepsze pomysły na udany weekend w regionie łódzkim. Jedną z nagrodzonych propozycji jest wycieczka rowerowa "Od Miasta Tkaczy po Zamek Boruty".

W konkursie "Oczami mieszkańców - pomysł na udany weekend w regionie łódzkim" wyboru dokonywali zarówno internauci, jak i jury. Trasa rowerowa rozpoczynająca się w Mieście Tkaczy została uznana za najlepszą przez Komisję Konkursową. Wszystkie wybrane propozycje znajdą się w publikacji "Łódzkie na Weekend".

Trasa "Od Miasta Tkaczy po Zamek Boruty" rozpoczyna się w Domu Turysty, skąd wyrusza do Muzeum Miasta Zgierza. Po zwiedzeniu Muzeum uczestnicy jadą do Ośrodka Wypoczynkowego Malinka. Stamtąd poprzez m.in. Dąbrówkę Wielką, Dzierżązną oraz Sokolniki docierają do Leśmierza, Góry św. Małgorzaty oraz Tumu. Koniec wycieczki to zwiedzanie łęczyckiego Zamku Królewskiego oraz Starego Rynku. Długość trasy to 47 km.

Laureaci głosowania internautów (według kolejności):

1. pokocHEJ Łowickie! :)
2. Bolimowskie zakamarki poRUSZAJĄ
3. Gmina Rogów (nie)znana
4. Królewskie Łowy - Spalski Park Krajobrazowy
5. Trasa rowerowa "Od Miasta Tkaczy po Zamek Boruty"
6. Perełki "Tomaszowskiej Okrąglicy"
7. Wyprawa nad Jeziorsko
8. kajakiem po Grabi w jeden lub dwa dni
9. Łódź rodzinnie
10. Trzy rzeki przez weekend: Grabia, Widawka, Warta.

Laureaci wybrani przez Komisję Konkursową: 

1. Trasa rowerowa "Od Miasta Tkaczy po Zamek Boruty"

2. Bolimowskie zakamarki poRUSZAJĄ

3. Weekend 3D - 3 dni, 3 dyscypliny
4. Gmina Rogów (nie)znana
5. Szlakiem Tomaszowskiej Okrąglicy
5. Perełki "Tomaszowskiej Okrąglicy"
6. Łódź rodzinnie
7. Weekend nad Pilicą
8. kajakiem po Grabi w jeden lub dwa dni
9. Rowerem po ziemi wieluńskiej i wieruszowskiej
10. pokocHEJ Łowickie! :)

Konkurs został zrealizowany jako zadanie publiczne dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP w 2012 r. oraz przy wsparciu i współpracy: Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego, PTSM oddział w Łodzi, Chorągwi Łódzkiej ZHP, Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego, portalu www.pamiatkizłodzi.pl, Parku Edukacyjno Rozrywkowego Indianie Świata, Experymentarium, Areny Laser Games, Producenta Artykułów Ozdobnych New Art, Pracowni Robot Robot, Sklepu Turystycznego Aktywni oraz Organizacji Public Relations Image Group.

źródło: www.rotwl.pl/konkurs 

.