A A A

Nie bądź żyła(fot. Adam Dzierbicki)

15 września 2012 r. już po raz szósty w Zgierzu odbyła się organizowana przez posła Artura Dunina akcja „Nie bądź żyła - podziel się krwią”.

Charakterystyczny Krwiobus, a właściwie mobilny punkt poboru krwi, tradycyjnie miał stanąć na parkingu przy ulicy 3 Maja. Z powodu problemów technicznych zdecydowano o zmianie lokalizacji punktu pobierania krwi. Dzięki przychylności Straży Miejskiej (za co organizatorzy serdecznie dziękują) autobus został szybko ustawiony w sąsiedztwie Biura Poselskiego posła Dunina.

FOTORELACJA Z AKCJI

Chętni do oddania krwi nie odczuli zbytnio zmiany i nie mieli problemu z odnalezieniem noweg miejsca poboru krwi. Przybyłe osoby miały możliwość wypełnić niezbędne ankiety w siedzibie zgierskiej Platformy Obywatelskiej oraz napić się kawy i herbaty serwowanej w biurze poselskim.

- Jest mi bardzo miło, że zgierzanie ponownie pokazali, że mają wielkie serca, zgłosiło się ponad 30 osób – powiedział obecny przez cały czas organizator akcji, poseł Artur Dunin. - Nie wszyscy jednak z różnych powodów mogli zostać dawcami krwi.

Krew pobrano tym razem od 16 osób. - Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję akcji w grudniu - zachęca poseł.

źródło: Piotr Ogrodowczyk, Biuro Poselskie Artura Dunina

.