A A A

Raggafaya(fot. Iza Klimek)

Zgierz pożegnał lato 16 września w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Przy ul. Rembowskiego wystąpiły gwiazdy wieczoru: zespoły Raggafaya oraz Dżem.

Od godz. 12.00 Miasto Tkaczy powitało zgierzan jarmarkiem pełnym wyrobów regionalnych oraz promujących rejon ulic Narutowicza oraz Rembowskiego. Miały miejsce także konkursy dla dzieci i dorosłych. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne z Miejskiego Ośrodka Kultury, w tym Akademia Dźwięku, Metamorfoza oraz Zespół Pieśni i Tańca Boruta.

O godz. 15.00 wystąpił rockowy zespół 2'loan z Łodzi. Wieczorem przyszedł czas na gwiazdy wieczoru. Najpierw publiczność "rozbujał" zespół Raggafaya. Rytm reggae przypadł mieszkańcom naszego miasta do gustu. Koszaliński zespół przekazywał pozytywną energię w swoich utworach "Cała sala", "Miłość do muzyki" czy "Bakagenci".

FOTORELACJA W NASZEJ GALERII

DżemPubliczność zgromadzona na placu przy ul. Rembowskiego 4 zwiększała się z każdą minutą przybliżającą do koncertu zespołu Dżem. Muzycy zostali przywitani przez zgierzan i przyjezdnych z okolicznych miast gromkimi oklaskami. Emocje wywoływały jedne z najbardziej znanych utworów: "Paw" czy "Partyzant". Z uznaniem publiki spotykały się niesamowite solówki gitarowe Jerzego Styczyńskiego oraz Adama Otręby. Jedna z nich była wstępem do "Wehikułu czasu", na co czekali wszyscy zgromadzeni.

Dżem po zejściu ze sceny dwukrotnie był przywoływany na scenę głośnymi okrzykami. Zespół bisował najbardziej znanymi kompozycjami "Whisky", "Czerwony jak cegła", "W życiu piękne są tylko chwile" czy "Sen o Victorii". Wokalista Maciej Balcar przypomniał, że występ odbywa się w momencie szczególnym, bo 16 września to Polski Dzień Bluesa. 

Koncerty oraz piknik odbywał się w ramach projektu "Miasto Tkaczy marką regionu łódzkiego" promującego Park Kulturowy. Przy okazji był to element Zakończenia Lata 2012. Organizatorami byli Park Kulturowy Miasto Tkaczy oraz Prezydent Miasta Zgierza, Iwona Wieczorek.

 

.