A A A

 

Kościół MB Dobrej RadyDuszpasterstwo par niesakramentalnych powstaje w Zgierzu. Będzie działać przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady. Inauguracyjne spotkanie - w niedzielę, 9 września o godz. 18.00. 

Pomysł utworzenia duszpasterstwa krążył po głowie proboszcza parafii, ks. Andrzeja Blewińskiego, od dwóch lat. - W czasie wizyty obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej był olbrzymi zryw religijny. Kiedy patrzyłem na te tłumy, które przychodziły wtedy do kościoła, pomyślałem o osobach, które nie przystępują do Komunii Świętej, ale bardzo przeżywają te wydarzenia - mówi ks. Blewiński.
Pomysł dojrzewał dwa lata. Impulsem do jego realizacji były rekolekcje dla par niesakramentalnych, prowadzone w okresie Wielkiego Postu przez łódzkich jezuitów. - Wtedy nabrałem pewności, że w naszej parafii musi powstać takie duszpasterstwo - wyjaśnia kapłan. 

Jak wyglądać będą spotkania? - Jest cała masa problemów, które rodzą się w umysłach i życiu tych ludzi. Może zranionych przez życie i różne sytuacje, może przez współmałżonków z poprzednich związków - tłumaczy ks. Blewiński. Kapłan zapewnia, że dopiero pierwsze spotkania pozwolą wypracować formułę, która będzie odpowiadać na zapotrzebowanie uczestników. - Niektórzy nie wiedzą, jak się poruszać w kwestiach własnej wiary i religijności. Chcę, żeby mieli świadomość, że bycie w związku niesakramentalnym niesie ze sobą pewne restrykcje, ale nie stawia ich w drugim czy trzecim szeregu. To są ludzie potrzebni Kościołowi. I jest ich wielu - dodaje inicjator spotkań.

Inauguracja działalności duszpasterstwa odbędzie się w niedzielę, 9 września podczas mszy świętej o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno ze Zgierza i okolic, jak i z Łodzi czy innych miejscowości - zachęca ks. Blewiński.

źródło: archidiecezja.lodz.pl

.