A A A

Piotr KowalczykPiotr Kowalczyk nie jest już doradcą Prezydent Miasta Zgierza Iwony Wieczorek, którym został z początkiem bieżącego roku.

- W dniu 30 sierpnia pan Piotr Kowalczyk złożył na ręce pani Prezydent rezygnację z zajmowanego stanowiska - powiedziała p.o. rzecznika prasowego UMZ, Katarzyna Sendal.

Nieznane są przyczyny rezygnacji Piotra Kowalczyka z funkcji doradcy, który od kilku miesięcy przebywał na zwolnieniu lekarskim. Na swoim blogu napisał jedynie, że z dniem 3 września rozpoczął urlop wypoczynkowy. Z tego powodu rezygnacja wejdzie w życie po pewnym czasie.

W styczniu 2012 r. Prezydent Zgierza powołała Piotra Kowalczyka, barytona z Teatru Muzycznego, na stanowisko doradcy ds. integracji środowisk artystycznych oraz wspierania i rozwoju instytucji kultury i sztuki w Urzędzie Miasta Zgierza. Taka decyzja wywołała oburzenie środowisk artystycznych oraz organizacji pozarządowych.

Interpelacje ws. doradcy i efektów jego działalności kilkukrotnie zgłaszała radna Justyna Zielińska, wskazując na bezzasadność i koszty istnienia wspomnianej funkcji. Ona też poinformowała o tym, że "Zgierz nie ma doradcy ds. kultury". - Dziś otrzymałam wiadomość od Prezydent Iwony Wieczorek, że pan Kowalczyk nie jest już jej doradcą - wyjaśnia radna. - Pogratulowałam jej mądrej decyzji. Lepiej późno niż wcale - dodaje.

Piotr Kowalczyk zasłynął w Zgierzu głównie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach i na swoim prywatnym blogu. W czerwcu zrobiło się głośno, gdy na portalu społecznościowym napisał "leży jak zgierska kultura" w komentarzu pod zdjęciem artystki spoza naszego miasta.

 

.