A A A

Plecaki Paka dla uczniaka48 wyprawek udało się zebrać w ramach tegorocznej akcji „Paka dla Uczniaka”. W zeszłym tygodniu Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG przekazało zebrane plecaki, zeszyty i przybory potrzebującym uczniom.

Zbiórka trwała od 20 do 26 sierpnia. Akcję zakończył mecz Artyści - Politycy oraz koncert Magister Ninja w ogrodzie MOK. W tym roku udało się zebrać jeszcze więcej plecaków niż poprzednio, co nas bardzo cieszy!

Zbiórkę poprzez przekazanie plecaków lub artykułów i przyborów szkolnych wsparli: Poseł na Sejm RP Artur Dunin, Posłanka na Sejm RP Agnieszka Hanajczyk, Starosta Powiatu Zgierskiego Krzysztof Kozanecki, Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek, Radni RMZ: Aleksander Frach, Tomasz Kupis, Elżbieta Krzewina, Grzegorz Maciński, Beata Świątczak oraz Justyna Zielińska, a także Artyści grający w meczu siatkówki i anonimowi mieszkańcy Zgierza i okolic, którzy przynieśli przybory szkolne w trakcie zbiórki w różnych punktach miasta lub na finał w ogrodzie MOK. Wszystkim w imieniu dzieci bardzo gorąco dziękujemy!

Zobacz, kto zagrał w meczu Artyści-Politycy.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG przekazało zgromadzone artykuły wszystkim miejskim szkołom w Zgierzu, ośrodkowi dla uchodźców w Grotnikach „Orchidea”, Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu, a także samodzielnym Mamom z naszego miasta.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i pomogli dzieciakom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Często wystarczy niewielka pomoc, przyniesienie jednego zeszytu czy zestawu kredek, ponieważ jeśli w taki sposób wesprze nas więcej osób, mamy już wypełnionych kilka plecaków dla dzieci. W tym roku dzięki wspólnemu zaangażowaniu mnóstwa ludzi mogliśmy pomóc czterdzieściorgu ośmiorgu uczniom. Zapotrzebowanie na pomoc jest jednak ogromne, dlatego też z pewnością będziemy kontynuować akcję. Już teraz zachęcamy do wsparcia „Paki dla Uczniaka” za rok!"

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG

 

.