A A A

Badanie satysfakcji UMZOd 12 lipca do 2 sierpnia 2012 r. klienci Urzędu Miasta Zgierza oraz Urzędu Stanu Cywilnego wypełniali anonimowe ankiety oceniające funkcjonowanie urzędów. Badanie zostało przeprowadzone w ramach projektu "Akademia Dobrego Rządzenia", w którym udział bierze Miasto Zgierz oraz powiat łódzki wschodni.

Do Urzędu wpłynęło ponad 330 ankiet. Odsetek klientów zadowolonych i bardzo zadowolonych wynosi od 89 do 96%, co wskazuje że satysfakcja klientów jest na bardzo dobrym poziomie - porównywalnym z urzędami, które od kilku lat prowadzą badania i doskonalą obsługę klientów.

W przypadku 5 wydziałów uzyskano powyżej 20 ankiet, co pozwala na przybliżoną ocenę wyników tych wydziałów i porównanie ze średnią urzędu i między wydziałami. Najwięcej pozytywnych ocen otrzymały wydziały: działalności gospodarczej (97), spraw obywatelskich (44), finansowy (43), urbanistyki, gospodarki przestrzennej i geodezji (24) oraz Urząd Stanu Cywilnego (20).
Najlepiej ocenione zostały warunki wykonania usługi (96%), zapewnienie i dostępność informacji oraz uprzejmość i chęć pomocy ze strony pracowników (po 94%). 

Bardziej krytyczni byli klienci, którzy nie podali w jakim wydziale załatwiali sprawę.

Więcej informacji: www.miasto.zgierz.pl

.