A A A

Mecz Artyści Politycy(fot. Iza Klimek)

Po raz drugi drużyny Artystów i Polityków spotkali się na siatkarskim boisku w Ogrodzie MOK, by zagrać w ramach akcji "Paka dla Uczniaka". Znów lepsi okazali się Artyści, którzy wygrali 2:1 w setach. Na muzycznej scenie wystąpił za to zespół Magister Ninja.

[Fotorelacja z finału] 

Atrakcje, które miały miejsce 26 sierpnia w ogrodzie MOK to finał akcji "Paka dla Uczniaka" organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG już po raz drugi. Stowarzyszenie zbierało artykuły i przybory szkolne dla potrzebujących uczniów.

O godzinie 15.00 rozpoczęły się piłkarskie gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez Remigiusza Fussa z klubu Włókniarz Zgierz, które były rozgrzewką przed kolejnymi punktami programu.

O 17.00 na siatkarskim boisku pojawili się zawodnicy ekip Zgierskich Artystów i Zgierskich Polityków. Jeszcze przed meczem graczy oraz publiczność powitał Dyrektor MOK-u, Witold Świątczak oraz komentatorzy meczu: Justyna Zielińska i Łukasz Cezary Adamski (SIO EZG). Obecna była także Prezydent Miasta Zgierza, Iwona Wieczorek oraz jej zastępca, Bohdan Bączak, którzy życzyli wszystkim sportowej rywalizacji. - I niech wygrają dzieci - dodał Dyrektor MOK.

Po rozgrzewce i wylosowaniu stron boiska, obie drużyny przystąpiły do gry. Początek meczu to gra punkt za punkt, jednak w drugiej połowie seta Artyści dzięki dobrym zagrywkom odskoczyli na kilka punktów i tej przewagi nie oddali do końca, wygrywając 25:21.

W kolejnej partii lepiej wiodło się Politykom, którzy szybko wyszli na sześcio-siedmiopunktowe prowadzenie. Ich bardzo dobra gra przyczyniła się do ostatecznego zwycięstwa w secie 25:17.

Trzeci set decydował o wygranej w całym meczu. Drużyny walczyły o każdą piłkę, kibice mieli możliwość oglądać bardzo długie i zacięte wymiany. W końcowym fragmencie wydawało się, że Politycy zrewanżują się za ubiegłoroczną porażkę, mieli już dwie piłki meczowe przy stanie 24:22. Artystom udało się ten wynik odrobić, obie drużyny od stanu 24:24 miały jeszcze kilka okazji do zwycięstwa. Ostatecznie lepsi okazali się Artyści, a set zakończył się wynikiem 30:28.

Artyści PolitycyPo meczu zawodnicy obu drużyn w duchu fair play uścisnęli sobie ręce i stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Podpisali się także na koszulkach w kolorach obu zespołów, które posłużą do przyszłorocznej licytacji WOŚP.

Zespoły grały w składach:

Artyści - Tomasz Junde (filmowiec), Piotr Krysztofiak (Radio Łódź), Agata Majewska (WirtualnyZgierz.pl), Agnieszka Niedźwiedź, Jakub Pyrzanowski, Jakub Zaręba (Zespół Pieśni i Tańca Boruta), Tomasz Ogrodowczyk (zespół KUMAMA), Jakub Szymański (zespół Nie Gryź Kabla) oraz Weronika Wasiela (chór TŚ Lutnia).

Politycy - Artur Dunin (Poseł na Sejm RP), Cezary Duraj (asystent posłanki Agnieszki Hanajczyk), Aleksander Frach, Grzegorz Maciński, Stefan Pelikan, Krzysztof Wężyk (radni Rady Miasta Zgierza), Przemysław Pelikan oraz Przemysław Staniszewski (I Z-ca Prezydent Zgierza).

Mecz sędziował Rafał Kasiński.

Magister NinjaO godz. 19.30 przyszedł czas na chwilę muzycznego wytchnienia. Na scenie zaprezentował się łódzki rockowo-raperski zespół Magister Ninja, który zagrał m. in. utwory "Granice", "Wena, długopis, papier", "Starszy pan", "Świat na głowie mam" czy "Koniec".

W trakcie finału udało się zebrać mnóstwo kolejnych artykułów i przyborów szkolnych dla uczniów. Wsparli nas przedstawiciele obu drużyn, zgromadzeni mieszkańcy oraz władze miasta. Całościowe podsumowanie zbiórki już niebawem.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG dziękuje grającym, którzy swoim zaangażowaniem przynieśli mnóstwo emocji, publiczności za dopingowanie obu ekip, władzom miasta, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Włókniarzowi Zgierz oraz Zgierskiej Kuźni Piwnej i patronom medialnym za współpracę przy organizacji tego dnia i całej akcji, a przede wszystkim tym, którzy przyszli wesprzeć akcję "Paka dla Uczniaka", zarówno w trakcie finału jak i podczas zbiórki od początku tygodnia!

Gratulujemy wygranej siatkarskiemu zespołowi Artystów, ale i Politykom, którym zabrakło przecież tak niewiele. Mamy nadzieję, że już za rok kolejny mecz przyniesie równie dużo pozytywnych wrażeń. A przede wszystkim, że pomoże to zebrać jeszcze więcej rzeczy dla potrzebujących dzieci. Bo to tak naprawdę one w tej akcji są zwycięzcami.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG

 

.