A A A

Mecz Paka dla UczniakaNa co dzień działają na różnych polach. Tym razem jednak połączą swoje siły i spotkają się na boisku do siatkówki w ogrodzie MOK. Kto okaże się lepszy w meczu zgierskich artystów ze zgierskimi politykami przekonamy się już 26 sierpnia.

Będzie to już drugi mecz pomiędzy obiema ekipami. W zeszłym roku, również w ramach akcji „Paka dla Uczniaka” lepsi 2:1 w setach okazali się Artyści. Politycy, którzy wtedy przegrali nieznacznie, zapowiadają rewanż.

W drużynie Artystów swój udział zapowiedzieli m. in. Agnieszka Niedźwiedź, Jakub Pyrzanowski i Andrzej Pawlak z Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta”, Anna Salska z Teatru Orfa, Anna Perek z Teatru Art.51, a także Tomasz Ogrodowczyk z zespołu Kumama oraz związany ze Zgierzem łódzki filmowiec Tomasz Junde. Wspomogą ich dziennikarze: Piotr Krysztofiak z Radia Łódź i Agata Majewska z portalu WirtualnyZgierz.pl.

Kto zagra po stronie Polityków? Władze Zgierza reprezentować będą wiceprezydenci Bohdan Bączak i Przemysław Staniszewski. Udział wezmą radni Katarzyna Kupis-Wojciechowska, Aleksander Frach, Tomasz Kupis, Stefan Pelikan, Jerzy Sokół oraz Krzysztof Wężyk. Grę w meczu potwierdził również zgierski poseł Artur Dunin oraz asystent posłanki Agnieszki Hanajczyk, Cezary Duraj.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00 w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mielczarskiego 1 (zalecane jest przyniesienie ze sobą koców do siedzenia oraz elementów z „zestawu kibica”). Ponadto już od godz. 15.00 organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami na piłkarskie gry i zabawy, poprowadzone przez Remigiusza Fussa z klubu Włókniarz Zgierz. Po meczu, od godziny 19.00 wystąpi łódzki rockowo-raperski zespół Magister Ninja.

Niedzielne atrakcje to finał akcjiPaka dla Uczniaka organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG. Od poniedziałku do piątku w różnych punktach miasta zbierane będą artykuły szkolne dla potrzebujących uczniów ze Zgierza. Artykuły z wyprawek szkolnych będzie można przynieść także w niedzielę do Miejskiego Ośrodka Kultury.

Partnerzy akcji: Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Urząd Miasta Zgierza.

Patroni medialni: EZG.INFO.PL, WirtualnyZgierz.pl, Zgierska Gazeta Niezależna „Zgrzyt”, Radio Łódź.

.