A A A

SolidarnośćPrezydent Miasta Zgierza dr Iwona Wieczorek i Przewodnicząca Rady Podregionu NSZZ "Solidarność" w Zgierzu Maria Jadczak serdecznie zapraszają do upamiętnienia 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

Uroczystość z okazji Dnia Solidarności i Wolności odbędzie się w piątek, dnia 31 sierpnia 2012 roku wg następującego programu:

  • godz. 18:00 - Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Osób związanych z NSZZ "Solidarność", Kościół Farny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
  • godz. 18:45 - Złożenie kwiatów pod tablicą "Solidarności" przy wieży Kościoła i pod Pomnikiem Wolności przy Pasażu "Solidarności".
     

"Dzień ten ma przypomnieć osobisty wysiłek ludzi, którzy dawali świadectwo wierności idei Polski Niepodległej. Ma on być także wyrazem hołdu dla osób, które przyczyniły się przed laty do powstania i zwycięstwa "Solidarności" oraz odbudowania suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej" - uzasadnienie do ustawy z dnia 27. 07. 2005 r. o ustanowieniu 31 sierpnia Dniem Solidarności i Wolności.

 

źródło: Elżbieta Sakiewa,

Wydział Kultury i Sportu UMZ

.