A A A


Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz oraz Zgierska Gazeta Niezależna "Zgrzyt" zachęcają do wspólnego zagospodarowania terenów zielonych między ulicami 1 Maja i Piłsudskiego.

Między ulicą 1 Maja a Piłsudskiego w Zgierzu znajdują się tereny zupełnie niezwykłe - rozległe łąki, urokliwe mostki, romantyczny wzgórek i dzikie mokradła rozciągające się aż do nasypu kolejowego. A wszystko to w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch dużych osiedli - blokowisk przy ul. Dubois i Przybyłowie.

Zadbajmy wspólnie, by było to miejsce przyjazne jego użytkownikom. I nie chodzi nam koniecznie o monitoring i gazony kwiatów. Jeśli chcą Państwo, by to miejsce pozostało pół-dzikie, wspólnie upewnijmy się, że tak pozostanie. Jeśli życzą sobie Państwo wybiegu dla psów, ławek, stołów, miejsc do grillowania, boisk, ścieżek przyrodniczych, altan, punktu widokowego - postarajmy się o to. Zróbmy coś, zanim powstanie na tym "nieużytku" kolejny supermarket, parking lub zagrodzone osiedle domków.

Zgierz bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Wspólna przestrzeń". Około 30 osób z całego kraju zebrało się razem, bo każdy z nas widzi w swojej miejscowości budynek, plac, park czy dzielnicę, która ma ogromny potencjał, a stoi pusta. Wspólnie dzielimy się narzędziami, wzmacniamy swój głos, doradzamy i uczymy się od siebie. Wykorzystajmy tę szansę i niech to będzie pierwsze z wielu miejsc w Zgierzu, które zaprojektują mieszkańcy!

 

Jak można nam pomóc?

  • Porozmawiaj z ankieterem lub ankieterką (całe wakacje prowadzimy tam badania).
  • Przyłącz się do badań i przeprowadź ankietę wśród swoich sąsiadów.
  • Przyłącz się do grupy opracowującej strategię zagospodarowania parku (jesienią ruszają prace grupy).

 

Logo ZgrzytWięcej informacji na:

www.gazetazgrzyt.pl oraz www.facebook.com/groups/nowyparkwzgierzu

 

Kontakt:

Weronika Jóźwiak, tel. 511 202 214, weronika.jozwiak(at)gmail.com

 

źródło: Weronika Jóźwiak,
Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz

 

.