A A A

 

MwD1 sierpnia ruszył kolejny projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG w ramach Programu „Młodzież w Działaniu”. Organizatorzy proponują młodym zgierzanom „ZGRYWALIZACJĘ”, czyli kilkutygodniową grę miejską połączoną z atrakcyjnymi warsztatami.

Projekt „ZGRYWALIZACJA – zagraj w mieście!” to kilkutygodniowa gra miejska, w której 5-osobowe grupy będą rywalizować o główną nagrodę (wycieczkę). Gra rozpocznie się w drugiej połowie września i potrwa do połowy lutego. W tym czasie młodzi ludzie w wieku 16-30 lat będą wykonywać wskazane przez organizatorów zadania związane z aktywnością obywatelską, postawami ekologicznymi, zdrowym trybem życia oraz poznawaniem kultury i historii Zgierza. Wykorzystywać przy tym będą narzędzia promocyjne i media. Grę zakończy wystawa prezentująca kilkumiesięczne rozgrywki.

Projekt realizowany przez grupę Marta Kaczmarek, Justyna Zielińska, Jakub Szymański i Adrian Skoczylas (SIO EZG) opiera się o innowacyjny element grywalizacji, wykorzystującej elementy znane z gier i łączącej elementy zabawy i frajdy z codziennymi czynnościami. Grywalizacja jest bardzo znana w Europie Zachodniej, także w Polsce stopniowo zdobywa popularność.

 

Równolegle do gry miejskiej odbywać się będą warsztaty z tematyki związanej z dziennikarstwem i marketingiem:

  • Jak sprzedać przestrzeń? O marketingu miejsc.
  • Grywalizacja - czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
  • Informacja rzetelna = informacja atrakcyjna. O dziennikarstwie internetowym.
  • Podstawy public relations (PR).
  • Miasto - kopalnia do dziennikarskiego poruszenia

Warsztaty odbywać się będą od października do grudnia, dokładne terminy będą znane wkrótce. Dla każdego spotkania przewidziana jest ograniczona liczba miejsc (16 osób).

 

- Jeśli spodobała Ci idea naszego projektu, chcesz przeżyć interesującą kilkutygodniową przygodę ze swoją grupą przyjaciół albo pasjonujesz się tematyką zaproponowaną w warsztatach: nie czekaj, jak najszybciej skontaktuj się z nami i zagraj w mieście – mówi Adrian Skoczylas, koordynator projektu. Zapisów na ZGRYWALIZACJĘ i/lub warsztaty można dokonywać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 września!

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu "Młodzież w Działaniu".

.