A A A


2 sierpnia w Urzędzie Miasta Zgierza odbyło się spotkanie ewaluacyjne kolejnego z projektów realizowanych przez zgierską młodzież w ramach programu „Młodzież w działaniu” – „Noc krótka, zaczyna się sobótka”. 

 

Oficjalne zakończenie projektu realizowanego przez Nieformalną Grupę Młodzieży w składzie: Ola Gawrysiak (koordynator), Adaś Kostecki, Dominik Klatka oraz Jakub Pyrzanowski przy wsparciu Ilony Majewskiej (coach) oznacza oczywiście wręczenie podziękowań, zaświadczeń o udziale w warsztatach i temu podobnych. Jednak ewaluacja to przede wszystkim wiele podsumowań i przemyśleń – taki projektowy rachunek sumienia.


Sam projekt różnił się nieco od innych realizowanych w Zgierzu. Zorganizowano międzygeneracyjne warsztaty ze śpiewu ludowego, design z uwzględnieniem estetyki folkowej oraz florystyczne warsztaty wicia wianków, których uczestnikami była młodzież oraz Słuchacze Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warsztatowymi produktami było logo imprezy, pokaz mody inspirowany motywami folkowymi oraz przepiękne wianki, które podczas obrzędu sobótkowego zostały puszczone na wodę.


W ramach projektu w Parku Miejskim odbyła się również Noc Sobótkowa, podczas której zobaczyć można było występy zgierskich artystów, ale przede wszystkim występ Zespołu Pieśni i Tańca Boruta, który zaprezentował cały obrządek sobótkowy.


Zarówno warsztaty jak i koncert w Parku Miejskim cieszyły się zainteresowaniem ze strony zgierzan, więc śmiało można stwierdzić, że pomysł był świetny. Gratulujemy grupie i czekamy na realizację nowych pomysłów i projektów, bo nie raz już nam udowodnili, że zgierska młodzież potrafi.

---
Paula Baranowska

 

.