A A A

 

Zamek BorutyW konkursie „Oczami mieszkańców – pomysł na udany weekend w regionie łódzkim” łodzianie stworzyli aż 35 scenariuszy ukazujących bogatą ofertę swojego regionu, wśród nich trasę rowerową z początkiem w Mieście Tkaczy. Do końca sierpnia trwa drugi etap konkursu, w którym każdy może oddać głos na swojego faworyta. Po głosowaniu najlepsze prace ukażą się w publikacji „Łódzkie na weekend”.

Konkurs został zorganizowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego, by promować region wśród mieszkańców, jak i osób, które poszukują dobrej alternatywy na spędzenie wolnego czasu. – Jesteśmy miło zaskoczeni kreatywnością, jaką wykazali się łodzianie. Wśród nadesłanych pomysłów znajdzie się coś zarówno dla pasjonatów aktywnego wypoczynku w siodle, kajaku lub na rowerze, jak również dla osób lubiących spokojne spędzanie czasu przy ognisku, czy też zwiedzanie zabytków historycznych – mówi Michalina Ziemniewicz z ROTu. Zgłoszenia ukazują ciekawe zakątki całego województwa łódzkiego, w tym m.in. ziemi piotrkowskiej, wieluńskiej i regionu łowickiego.

Wszystkie propozycje zostały umieszczone na stronie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego: www.rotwl.pl/konkurs, na której również można oddawać głosy na najlepszy scenariusz. – Udział w głosowaniu jest bardzo prosty, wystarczy wejść na naszą stronę internetową, założyć swoje konto w serwisie i od tego momentu do 31 sierpnia codziennie można oddawać po jednym głosie na wybraną propozycję – tłumaczy Michalina Ziemniewicz.

Pośród zgłoszonych propozycji znalazła się także jedna związana ze Zgierzem. Wycieczka rowerowa „Od Miasta Tkaczy do Zamku Boruty” łączy w sobie dwa podstawowe aspekty krajoznawcze, tj. miejscowości o zabytkowym charakterze położone między Zgierzem a Łęczycą oraz malowniczy krajobraz równin Ziemi Łęczyckiej. Początek mieści się w Domu Turysty Miasta Tkaczy, zaplanowane jest także zwiedzanie Muzeum Miasta Zgierza oraz Parku Miejskiego czy Ośrodka Wypoczynkowego „Malinka”. Więcej informacji o trasie.

Udział w głosowaniu jest prosty - wystarczy założyć swoje konto w serwisie, a następnie zalogować się i wybrać najciekawszy pomysł na spędzenie weekendu. Głosowanie rozpoczęło się zaraz po pierwszym etapie konkursu, czyli 16 lipca. Dla 10 osób, których pomysły zdobędą największe uznanie Internautów przewidziane są ciekawe nagrody. Dodatkowo po zakończeniu II etapu konkursu (31 sierpnia) odbędzie się posiedzenie Komisji Konkursowej złożonej z 5 ekspertów pracujących w branży turystycznej, podczas którego wyłonionych zostanie kolejnych 10 najlepszych ich zdaniem prac. Po zakończeniu całego konkursu wszystkie nagrodzone propozycje ukażą się w publikacji „Łódzkie na weekend”, która zostanie wydana do końca października.  

Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronach internetowych: www.rotwl.pl/konkurs oraz www.facebook.com/rotwl  najpóźniej do dnia 21 września 2012 r.

 

.