A A A

Rozkład linii nr 1Nowe wakacyjne rozkłady jazdy zgierskich autobusów funkcjonują od początku lipca. Ale do tej pory na stronach internetowych MUK są one dostępne jedynie w postaci graficznej z krańcówek autobusowych. Dlaczego? Z powodu zmian kadrowych.

Na początku lipca na stronie Miejskich Usług Komunikacyjnych (www.muk.zgierz.pl) pojawiła się informacja o nowych rozkładach jazdy obowiązujących od 4 lipca. Zmieniono rozkłady niemal wszystkich zgierskich linii autobusowych: 1, 3, 4, 5 i 8. Jednak wraz ze zmianą na stronie nie pojawiły się aktualne rozkłady przyporządkowane poszczególnym przystankom, lecz tylko zdjęcie rozkładu danej linii z krańcówek autobusowych. Odtąd mieszkańcy Zgierza, aby przed wyjściem z domu dowiedzieć się, o której autobus linii nr 1 odjeżdża np. z przystanku Tuwima/Boya-Żeleńskiego, muszą dodać od 22 do 24 minut do godziny startowej z krańcówki przy ul. Powstańców Śląskich. Mogą też po prostu iść na interesujący ich przystanek, ponieważ rozkłady jazdy zostały wydrukowane i zamieszczone w odpowiednich miejscach w Zgierzu.

Zapowiedziano, że "wkrótce rozkłady jazdy zostaną umieszczone na stronie w poprzedniej formie". Minął miesiąc, a na stronie MUK nic się nie zmieniło.

- Ta sytuacja wynika ze zmian kadrowych, aktualizacją rozkładów ma się zająć nowy informatyk - mówi pracownik MUK, z którym udało nam się porozmawiać. - Na tę chwilę nie możemy powiedzieć, kiedy rozkłady zostaną opublikowane w starej formie, ale postaramy się to zrobić jak najszybciej.

Jak widać przez pewien czas osoby korzystające ze zgierskich autobusów muszą polegać na swoich umiejętnościach matematycznych. Powakacyjne rozkłady obowiązywać będą od września. Według zapowiedzi mają zawierać zwiększoną liczbę kursów. Być może dopiero te rozkłady zostaną opublikowane na stronie MUK w przejrzystej i funkcjonalnej dla zgierzan formie.

 

.