A A A

Linia 46W połowie lipca złożone zostały pisma do samorządowców wszystkich gmin, przez które przebiega linia tramwajowa "46". Powołując się na stanowisko zarządu "MPK Łódź" o możliwości likwidacji linii ze względu na zły stan torowiska, wskazane zostały włodarzom miejsca, które wymagają najpilniejszej naprawy lub wymiany.

Bez odpowiedzi pozostała nasza prośba złożona 4 czerwca do prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej, w której zwróciliśmy się: po pierwsze o działania mające na celu doprowadzenie do przywrócenia standardu sprzed 1 kwietnia - proponowaliśmy i proponujemy dokupienie od "MKT w likwidacji" sprawnego używanego taboru produkcji niemieckiej (w myśl deklaracji pani prezydent: "celem zawarcia nowego porozumienia jest dostosowanie komunikacji podmiejskiej do potrzeb pasażerów oraz podniesienia standardu i jakości świadczonych usług dla wszystkich uczestników porozumienia międzygminnego"); po drugie o informację, czy zapowiadane spotkanie z władzami województwa w Urzędzie Marszałkowskim na temat pozyskania funduszy na remont linii miało miejsce i jakie są jego efekty.


Wobec nieotrzymania na powyższe odpowiedzi i przypuszczeń, że pani prezydent Łodzi mogła wprowadzić sygnatariuszy nowego porozumienia i opinię publiczną w błąd, co - jeśli tak się stało - może świadczyć o faktycznej chęci likwidacji opisywanego połączenia tramwajowego po zmianie przewoźnika, wystosowaliśmy i 9 lipca złożyliśmy skargę do wojewody Jolanty Chełmińskiej, prosząc o pomoc w tej sprawie.

Dziś wiemy, że z upoważnienia wojewody nasza skarga trafiła do Rady Miejskiej, a przewodniczący Tomasz Kacprzak przekazał ją do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

Wszystkich pragnących w przyszłości korzystać z tramwaju "46", którzy chcą przyłączyć się do naszego stowarzyszenia, aby nie dopuścić do likwidacji tej linii, zachęcamy do kontaktu przez e-mail <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub telefonicznie - 505771339.

Za "Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim"
Adam Rembak

 

 

.