A A A

monaco palaceMonaco Palace – tak nazywa się lokal powstały przy ulicy Długiej w miejscu dawnego Kina Luna. Ma to być połączenie restauracji i sali weselnej. Dzisiaj miało miejsce otwarcie lokalu.

Na otwarciu obecny był redaktor naszego portalu, Paweł Kacprzak.

Huczne rozpoczęcie pracy lokalu zagwarantowało kolorowe confetti na środku placu przed budynkiem, ochoczo zbierane później przez poblisko mieszkające dzieci. Otwarciu towarzyszyło spore zamieszanie, jeśli chodzi o wpuszczanie gości do środka. Budynek może nie przykuwa większej uwagi z zewnątrz (chociaż w porównaniu do sąsiedniej poczty i drewnianego budynku mieszkalnego robi furorę), ale sala wejściowa w tymczasowym stylu klubowym nadrabia wszelkie straty.

Monaco Palace nie będzie klubem, lecz restauracją i salą weselną. Nie ma podestów czy miejsca dla DJ-a, więc nie będzie to dyskoteka, której oczekiwaliby młodzi zgierzanie. Ceny mają być przystępne dla przeciętnego mieszkańca. Dostępna dla każdego będzie główna sala wejściowa oraz ogródki przed lokalem, zaś dla gości większych imprez także taras i ogród za budynkiem.

Skąd pomysł na funkcjonowanie w Zgierzu? Menadżer lokalu przyznał, że dużą inicjatywą, aby otworzyć w Zgierzu miejsce bankietowo-restauracyjne, wykazała się prezydent Iwona Wieczorek.

Lokal już od poniedziałku będzie dostępny dla klientów. Wykończenie miejsca ma zająć jeszcze ok. dwóch tygodni.

Paweł Kacprzak

 

 

 

.