A A A

Grzegorz LeśniewiczGrzegorz Leśniewicz to drugi ze zgierskich wiceprezydentów, który w ciągu ostatniego tygodnia stracił funkcję. Drugi Zastępca Prezydent złożył rezygnację na ręce Prezydent Iwony Wieczorek.

4 lipca Prezydent Wieczorek wydała zarządzenie odwołujące Grzegorza Leśniewicza ze stanowiska II Zastępcy Prezydenta Miasta Zgierza.

3 lipca Leśniewicz napisał na swoim profilu na Facebooku: "W dniu dzisiejszym złożyłem na ręce Pani Prezydent rezygnację z zajmowanego stanowiska. Powodem podjęcia takiej decyzji jest mój stan zdrowia. Dziękuję wszystkim radnym, współpracownikom i Zgierzanom za możliwość pracy na rzecz Mojego Miasta. Dziękuję Pani Prezydent za współpracę i życzę powodzenia w działaniach na rzecz rozwoju Zgierza".

G. Leśniewicz został powołany na tę funkcję w styczniu 2011 r. Jako wiceprezydent nadzorował prace m. in. wydziałów działalności gospodarczej, kultury i sportu, oświaty oraz gospodarki nieruchomościami. Zaangażowany był w sprawy funkcjonowania linii tramwaju nr 46 oraz targowiska przy ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu.

Nie ma jeszcze oficjalnego zarządzenia ws. nowego wiceprezydenta. Prawdopodobnie ma nim zostać Bohdan Bączak, aktualnie Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zgierzu. Nieoficjalnie mówi się, iż jego kandydatura została zaproponowana w zamian za zagłosowanie Klubu Radnych Jerzego Sokoła za absolutorium dla Iwony Wieczorek.

Wcześniej funkcję straciła Bogumiła Kapusta, której rekomendację na to stanowisko - także w związku z absolutorium - wycofał Klub Radnych PiS.

 

 

.