A A A

Lądowisko Szpital1,7 mln zł środków pozyskanych z Unii Europejskich, 300 tys. zł przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Łodzi – dwumilionową inwestycję związaną z budową lądowiska można uznać za zakończoną. Po wyposażeniu zakładu diagnostyki obrazowej m.in. w tomograf i rezonans magnetyczny oraz generalnym remoncie Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii to kolejny krok w tworzeniu szpitala o randze wojewódzkiej.

Obecny na uroczystym przekazaniu obiektu do użytku Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień zaznaczył, że w ciągu ostatnich siedmiu lat Urząd Marszałkowski przekazał zgierskiemu szpitalowi ponad 26 mln zł. – Wszystko po to, by leczyć pacjentów z terenu powiatu zgierskiego w jak najlepszych warunkach i jak najnowocześniejszym sprzętem – mówił.

- Budowa lądowiska to strategiczna dla naszego szpitala inwestycja. Wielu naszych pacjentów z zagrożeniem życia to tacy, którzy ucierpieli w wyniku wypadków drogowych. Za chwilę otwarte zostanie skrzyżowanie autostrad A1 i A2. Dzięki lądowisku otrzymają oni w krótszym czasie pomoc lekarską. To bardzo ważne, gdy każda minuta jest na wagę złota – mówił dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu Mariusz Jędrzejczak.
 

Źródło: Monika Gering,

Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

 

 

 

 

.