A A A

WYBORY

Radio EZG rozpoczęło cykl wywiadów z kandydatami i kandydatkami na Prezydenta Miasta Zgierza. W audycji "Magiel Polityczny" co tydzień gości jedna osoba ubiegająca się o ten urząd. Zachęcamy do słuchania programu radiowego - rozmowy są dostępne także w serwisie youtube.

 

Gośćmi w naszym radiu byli: Robert Chocholski, Stanisław Nowak, Anna Didowicz, Michał Pieruń, Przemysław Staniszewski, Andrzej Mięsok, Wojciech Budziarski, Agnieszka Luksztejdt, Mieczysław Witczak i Jerzy Sokół.

Comments ()

Do 8 września Państwowa Komisja Wyborcza przyjmowała zgłoszenia ogólnopolskich i lokalnych komitetów wyborczych, chcących wziąć udział w zbliżających się wyborach samorządowych. W Zgierzu może wystartować kilkanaście z nich.

Comments ()

Prezentujemy czterech kandydatów do Senatu, ubiegających się o mandat z okręgu 26, do którego należy Zgierz. Do Senatu wejdzie ten, kto zdobędzie najwięcej głosów.

Comments ()

Jako ostatnią przedstawiamy listę Komitetu Wyborczego Prawica, która w wyborach otrzymała numer 10. W okręgu sieradzkim średnia wieku kandydatów tego komitetu wynosi 45 lat, a kobiety stanowią 36%.

Comments ()

Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke startuje w okręgu sieradzkim z 50% kobiet wśród kandydatów przy średniej wieku 37 lat. Lista ma numer 9.

Comments ()

Na liście numer 8 znajdują się kandydaci Komitetu Wyborczego Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera. Średnia wieku kandydatów w okręgu sieradzkim wynosi 42 lata, a kobiety stanowią 47%.

Comments ()

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP otrzymał w wyborach numer 7. Na jego liście w okręgu sieradzkim kobiety stanowią 38% kandydatów – średnia wieku wszystkich to 46 lat.

Comments ()

Na liście Komitetu Wyborczego Polska Partia Pracy – Sierpień 80 w okręgu sieradzkim jest 38% kobiet, a średnia wieku kandydatów wynosi 38 lat. Lista ma numer 6.

Comments ()

.