A A A

Sobótka23 czerwca już po raz trzeci dla mieszkańców Zgierza zorganizowana będzie "Noc Sobótkowa" w Parku Miejskim. Organizatorzy - Nieformalne Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MNMs, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zachęcają do skorzystania z bogatej oferty imprezy.

- W tym roku będzie odrobinę inaczej niż do tej pory - mówi Justyna Zielińska, prezeska SIO EZG. - Trochę w nawiązaniu do wydarzeń na skalę europejską, u nas też będzie piłka nożna, gry i zabawy sportowe dla dzieci.

Sobótka to kolejna już okazja do poznania ludowych tradycji Nocy Świętojańskiej, tak więc nie zabraknie występu Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta" jak i lubianego przez zgierzan puszczania wianków na stawie czy ogniska. Wśród atrakcji zaplanowanych na 23 czerwca każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Harmonogram "Nocy Sobótkowej":

10.00 Warsztaty Nordic Walking z instruktorem Rafałem Kasińskim

12.00 Trening rugby z Ferrano Włókniarz Zgierz

12.30 Piłka na wesoło, czyli zabawy dla dzieci z Remigiuszem Fussem i Wojtkiem Stańczykiem

15.00 Joga na trawie z instruktorką Iwoną Chruścik (wymagane jest przyniesienie ze sobą koca lub ręcznika) - w tym czasie Centrum Styl będzie udzielać porad na temat zdrowego stylu życia oraz poprowadzi warsztaty "Piękne ciało"

18.00 Otwarcie Sobótki na scenie

18.10 Grupa bębniarzy z CKD

18.30 Pokaz choreografii przygotowany przez Fabrykę Urody

18.40 Pokaz Capoeiry

19.10 Zespół Roots Rokets

20.15 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta”

21.15 Teatr Ognia i Papieru

21.45 Obrządek Sobótkowy w wykonaniu ZPiT „Boruta”

22.00 Zakończenie imprezy

 

Noc Sobótkowa w tym roku to również wegetariański grill, na który zaprasza Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz, a także jarmark sobótkowy. W tym dniu warto przyjść do Parku Miejskiego i skorzystać z przygotowanych propozycji na spędzenie soboty w mieście!

 

Patronat honorowy nad Sobótką objęła Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek.

Sponsorem wydarzenia jest Miasto Zgierz oraz Wod Kan Sp. z o.o.

Partnerzy: Zespół Pieśni i Tańca Boruta, Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz, Centrum Kultury Dziecka, ZKS Włókniarz Zgierz, Ferrano Włókniarz Zgierz, Centrum Styl, Fabryka Urody.

Patronat medialny objęli: EZG.INFO.PL, TV Centrum, Internetowe Radio Zgierz, Wirtualny Zgierz oraz Ilustrowany Tygodnik Zgierski.

 

.