A A A

 

Logo ZgrzytW ramach projektu "Monitorujemy i animujemy" Wielokulturowy Zgierz zaprasza do udziału w spotkaniach i warsztatach, które poprowadzą przedstawiciele szwajcarskiego dwutygodnika obywatelskiego WOZ, pisma "Nowy Obywatel" oraz pełnomocnik Prezydenta Łodzi ds. współpracy z NGO-sami.

 

Na początek spotkanie z partnerami stowarzyszenia ze Szwajcarii - redaktorami dwutygodnika obywatelskiego WOZ, który od 30 lat świetnie działa na rynku jako kooperatywa. Już w najbliższy weekend szansa spotkania z Janem, Pitem i Camille - trójką doświadczonych i uroczych przedstawicieli WOZ.

W planie spotkania w Łodzi i w Zgierzu w formie warsztatów (sobota i niedziela) oraz spotkanie otwarte na temat idei spółdzielczości, która znacząco otwiera skrzydła - jak robić spółdzielnie, jak sprawić, żeby radziły sobie na rynku, jak robią to (z sukcesem!) inni.

 

Program:

  • sobota - 9 czerwca:

miejsce: LaGranda  - hostel – ul. Rewolucji 1905 r. 48

11.00-14.00 warsztaty z przedstawicielami WOZ (The Wochenzaitung) – zajęcia z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego, powstałe teksty zostaną zamieszczone w „Zgrzycie” a także wybrane przez prowadzących staną się kanwą do ich publikacji w WOZ.

18.00 – LaGranda- hostel – ul. Rewolucji 1905 r. 48

spotkanie „Kooperatywa tygrysem Europy?”  -  "Cooperatives - (possible) tiger of Europe?" - otwarte spotkanie i dyskusja na temat ruchu spółdzielczego, oparte na doświadczeniach WOZ, ale także odnowy ruchu spółdzielczego w Polsce.

  • niedziela - 10 czerwca

warsztaty z przedstawicielami WOZ, cz. II  12.00 – 14.00

miejsce: Zgierz, ul. Rembowskiego 36/40 – Siedziba Redakcji „Zgrzyt”.

 

Czerwiec to także warsztaty dziennikarskie, który tym razem poprowadzi dla nas Michał Sobczyk - od lat zastępca Redaktora Naczelnego pisma "Nowy Obywatel" - człowiek, który potrafi oszlifować każdy, nawet słaby artykuł i przemienić go w wartościowy materiał. W czasie weekendu 23-24 czerwca podzieli się z nami swoim doświadczeniem, będzie okazja popracować nad własnym warsztatem. Kto ma chęć - zgłaszajcie się mailowo, facebookowo, telefonicznie (660 80 21 07). Warsztaty odbędą się w siedzibie redakcji (Rembowskiego 36/40). Dla uczestników poza wiedzą i dobrym towarzystwem, pyszny catering, kawa i ciasteczka.

 

Ponadto chcemy zaprosić na spotkanie z Łukaszem Prykowskim - obecnie pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Łodzi do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi, a jeszcze do niedawna pracownikiem OPUS. Łukasz Prykowski pracował przy "Głos Łodzian się liczy", opowie o budżecie partycypacyjnym, inicjatywie lokalnej, współpracy NGO-samorząd i mieszkańcy-NGO-samorząd. Pasjonat konsultacji społecznych, partycypacji... Spotkanie planowane jest na 25 czerwca. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w siedzibie "Zgrzytu" czyli na Rembowskiego 36/40.

 

źródło: Ilona Majewska, Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz

 

 

 

 

.