A A A

Pismo Posła Dunina45-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Boruta to okazja do niespodzianek dla zespołu. Poseł Artur Dunin złożył do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego wnioski o przyznanie medali "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W trakcie koncertu jubileuszowego 26 maja otrzymali je z rąk Posła Dunina - Pani Zdzisława Kotulska – Hofmokl, która od samego początku istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta” jest jego choreografem oraz Pan Jan Mucha od wielu lat pełniący funkcję kierownika muzycznego Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta”.

Dyplom uznania od Ministra Kultury otrzymała Pani Jadwiga Wróblewska przygotowująca i dbająca o oryginalne i niepowtarzalne stroje Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta”.

- Bardzo się cieszę, że nasz rodzimy zespółnieprzerwanie i konsekwentnie od kilkudziesięciu lat propaguje polską kulturę regionalną w kraju i za granicą – powiedział Poseł Artur Dunin. – Serdecznie gratuluję odznaczeń ministerialnych i oczywiście życzę wytrwałości w działaniu i dalszej satysfakcji z pracy z wielopokoleniowym zespołem.

 

Poseł Dunin zwrócił się także do Pani Marszałek Sejmu RP, Ewy Kopacz z prośbą o umożliwienie zorganizowania w Sejmie wystawy dokumentującej dorobek Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta” na przestrzeni ponad czterech dekad i występu zespołu na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu. - Wydaje mi się, że uhonorowanie zespołu, który od kilkudziesięciu lat propaguje polską kulturę regionalną w kraju i za granicą poprzez prezentację jego dorobku artystycznego w Gmachu Parlamentu jest jak najbardziej właściwe. Myślę, że zarówno wystawa jak i możliwość zaprezentowania się w Sejmie, będzie dla zespołu ogromnym wyróżnieniem, natomiast dla publiczności i parlamentarzystów ciekawym przeżyciem – napisał Poseł.

Źródło: Piotr Ogrodowczyk, Biuro Poselskie Artura Dunina

 

 

Zobacz także: Jubileusz ZPiT Boruta uczczony nagrodą

 

.