A A A

Dzień SamorządowcaObchodzony 27 maja Dzień Samorządu Terytorialnego to święto upamiętniające pierwsze w pełni wolne w Polsce po drugiej wojnie światowej wybory samorządowe z 1990 r., które przyczyniły się do zdecentralizowania władzy i przekazania jej w ręce obywateli.

Z tej też okazji 25 maja Starosta Zgierski, Krzysztof Kozanecki, zorganizował po raz pierwszy Powiatowe Obchody Dnia Samorządowca. Podczas uroczystej gali mówił do zgromadzonych o ogromnym wkładzie trójszczeblowego samorządu terytorialnego w budowaniu polskiej państwowości -  "Mam nieodparte wrażenie, że od 22 lat, mamy w Polsce nie tylko nowe struktury i prawo, ale także nowy sposób myślenia obywateli, bardziej świadomych swoich praw i obowiązków. Wiedzących, że mają realny wpływ na różne obszary codziennego życia, na to co dzieje się w ich "małych ojczyznach".
FOTORELACJA W NASZEJ GALERII.
Uroczystości uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który po raz pierwszy w swej ponad 60-letniej karierze wystąpił w Zgierzu, a który specjalnie na tę okoliczność poprzez śpiew, taniec i muzykę, starał się przybliżyć dzieje polskiego wojska od czasów Jana III Sobieskiego, przez legiony Piłsudskiego, po czasy współczesne.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie pucharów w klasyfikacji generalnej najlepszym zawodnikom startującym w maratonie rowerowym "Tour de Powiat", którego organizatorem było Starostwo Powiatowe. Medalem "Zasłużony dla Kolarstwa Łódzkiego" Łódzki Okręgowy Związek Kolarski uhonorował Sekretarza Powiatu, Adama Świniucha, za zaangażowanie w przygotowaniu wyścigu.

Po części oficjalnej na przybyłych gości czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1`im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu.

 

źródło: Monika Gering, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

.