A A A

STVK CentrumMedia ze względu na kształtowanie opinii społecznej uważane są za czwartą władzę. Na lokalnym rynku prócz kilku tytułów prasowych i portali internetowych swą działalność prowadzi również telewizja „Centrum”. Stowarzyszenie Telewizji Kablowej, bo o nim mowa, obchodziło dziś 20-lecie istnienia. Z tej okazji przed budynkiem Gimnazjum nr 3 w Zgierzu, przy ul. Leśmiana 1 odbył się piknik, połączony z Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości.

Powstanie stowarzyszenia datuje się na rok 1988, kiedy rozpoczęto budowę systemu i nadano cztery programy satelitarne dla ponad 2000 członków. Pierwotnie siedziba firmy mieściła się w małym pomieszczeniu użyczonym przez Zgierską Spółdzielnię Mieszkaniową przy ul. Parzęczewskiej 21, dopiero w 1996 r. zakupiono lokal przy ul. Lechonia, gdzie do dnia dzisiejszego mieści się siedziba stowarzyszenia. Ale STVK „Centrum” to   nie tylko obejmująca swym zasięgiem osiedla 650-lecia, Kurak, czy niewielkie osiedle w Strykowie sieć kablowa, to także program lokalny, informujący mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach, które od roku można oglądać również na stronie internetowej telewizji.

Prezes Stowarzyszenia, Andrzej Zając, podkreślił, że dwie dekady stanowią niewielki odcinek czasu, jednak na rynku telewizyjnym to milowy krok w rozwoju technologicznym: -„20 lat temu nikt nie przypuszczał, że będziemy oglądać programy w jakości HD na super płaskich telewizorach, a dziś nowoczesna technika wkracza do naszych domów. Telewizja „Centrum” stara się dotrzymać jej kroku. Mam nadzieję, że nam się to udaje.”

Podczas oficjalnej części uroczystości nie zabrakło życzeń składanych przez zaprzyjaźnionych z telewizją posłów, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, a także władz miasta i powiatu. –„Mam nadzieję, że w ciągu kolejnych lat działalności obejmą Państwo swym zasięgiem cały powiat. Liczymy również na dalszą, owocną współpracę w przekazywaniu społeczeństwu ważnych, ale przede wszystkim obiektywnych informacji” – mówił Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego.

Piknik z okazji jubileuszu telewizji uświetniły występy zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury, Spółdzielczego Domu Kultury „SEM” oraz młodzieży z Gimnazjum nr 3. Na najmłodszych czekały również gry i zabawy przygotowane przez pracowników Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu.

Fotorelacja w naszej Galerii.

Źródło: Monika Gering

 

.