A A A


(fot. Kasia Żurek)

Szkolić się warto zawsze, nawet jeśli będzie to jedynie część tego, czego można się w danej dziedzinie nauczyć. Z tego założenia wyszli członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG, członkowie Redakcji EZG.INFO.PL oraz ich znajomi, którzy w dniach 9 – 11 lipca wzięli udział w szkoleniu w ramach projektu „Ja i moje miasto”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz.

Szkolenia, finansowane z tzw. Funduszy Norweskich, odbyły się w Grotnikach. Ich tematem była komunikacja interpersonalna oraz zarządzanie grupą i czasem. Trenerem był Łukasz Cezary Adamski, właściciel Akademii Sukcesu oraz Sekretarz SIO EZG. W szkoleniu uczestniczyła także koordynatorka projektu "Ja i moje miasto" i Prezes SIO EZG, Justyna Zielińska.


W trakcie 12 godzin szkoleniowych grupa miała możliwość m. in. zapoznania się z technikami asertywnej komunikacji, budowania zespołu oraz teoriami dotyczącymi motywacji. Ponadto każdy z uczestników poznał swój typ roli grupowej, którego uświadomienie pomaga w funkcjonowaniu w zespole. W ramach ćwiczeń, grupa miała do wykonania "pajęczynę", by sprawdzić umiejętność współpracy oraz zaprezentowania "wymarzonego domu" jako sprawdzenie umiejętności odnajdywania się w rolach niekoniecznie zgodnych z naszym charakterem.

 

Jako że nie samą nauką człowiek żyje, wieczory wypełnione były "nocnymi Polaków rozmowami" - przy grillowanych szaszłykach i kiełbaskach oczywiście. Jeszcze bardziej odkryliśmy dzięki temu swą różnorodność, która wydaje się atutem na polu działalności społecznej, którą się zajmujemy.


I tak zintegrowani oczekujemy kolejnego szkolenia już w najbliższy weekend – tym razem z kreatywności i budowania strategii.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolenia.

.