A A A


(fot. Piotr Tołłoczko)


Dzień 04.07.2010 r. upłynął przede wszystkim pod znakiem wyborów prezydenckich. Ale nie tylko. W Parku Miejskim od południa trwała zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz powodzian.

Atrakcji było wiele i lista artystów długa. Począwszy od Zespołu Pieśni i Tańca POLTEX z Łodzi, poprzez zgierskich wykonawców takich jak teatr ognia Fen-X, NATE8, Czaru, EZG SQUAD, Kostka, Basti, ŻAX, KM i inni, MR. WILD, Pali Się! i GNASH, po Hair Show w wykonaniu fryzjerów salonu Szalone Nożyczki oraz pokaz ratownictwa straży pożarnej.

 

 

 

ZPiT POLTEX (fot. Jakub Pyrzanowski)

 

Ponadto można było zrobić sobie zdjęcie ze zgierskim Jeżem, pomalować twarz, czy włączyć się w malowanie kredami orkiestrowego serca na alei.

Cała impreza była żywiołowo poprowadzona przez Annę Paszkowską. Atrakcje były zróżnicowane, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mimo że było jedynie kilkadziesiąt osób, to atmosfera była bardzo sympatyczna. Bez wątpienia największym powodzeniem cieszył się występ orkiestry Pali Się! oraz pokaz Hair Show.

Zgierscy wolontariusze świetnie spisali się i tym razem. Aby uatrakcyjnić zbiórkę przygotowali pyszne kanapki ze smalcem i ogórkami, które można było „zdobyć” wrzucając chociaż kilka groszy do puszki.

Zgierz jest wyjątkowym miejscem przy zbiórkach WOŚP ze względu na jednego z wolontariuszy. Jego niezwykłość polega na wieku. Oliwer, bo o nim mowa, ma zaledwie 4 i pół roku, a jego dzisiejsza zbiórka była jego piątą w życiu.

 

(fot. Piotr Tołłoczko)

 

O godz. 19:00 kwestujący oddali swoje puszki do sztabu i zaczęło się liczenie. Tym razem udało się uzbierać 2517 zł. Może to nie jest zawrotna suma, ale liczy się każdy grosz, więc dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Do zobaczenia w styczniu!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paula

 

 

.