WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

ZGIERZ

Do 30 kwietnia rozliczamy PIT za 2017 rok. Jak co roku podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Nie jest to żadne dodatkowe obciążenie, a może pomóc w funkcjonowaniu wielu stowarzyszeniom i fundacjom. Zachęcamy do przekazywania swojego 1 procenta zgierskim organizacjom!

Comments ()

Znane są szczegóły IV edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków ruszy 12 kwietnia i potrwa do 2 maja, a głosowanie odbędzie się w czerwcu. Pełna pula środków wyniesie 850 tys. zł.

Comments ()

Corocznie Rada Miasta Zgierza przyznaje tytuły "Zasłużonych dla Miasta Zgierza". W tym roku wyróżniono: Muzeum Miasta Zgierza, Zakład Kształcenia Nauczycieli oraz ks. kan. dr Andrzej Blewiński, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Comments ()

Zgierz wziął udział w Targach "Regiony Turystyczne - Na Styku Kultur", promując Park Kulturowy Miasto Tkaczy. Stoisko wzbogaciły stowarzyszenia i podmioty działające na jego terenie, w tym Muzeum, Centrum Konserwacji Drewna oraz nowa restauracja i hostel.

Comments ()

Rada Miasta Zgierza uchwaliła regulamin IV edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku składać wnioski i głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek, a w głosowaniu będzie można przyznać punkty 3 projektom.

Comments ()

Na Starym Rynku mieszkańcy i mieszkanki Zgierza przywitali nowy rok 2018. Wydarzeniu towarzyszyły fajerwerki, występ DJ-a MN oraz życzenia noworoczne, w tym od prezydenta Zgierza.

Comments ()

Trwają prace budowlane na dworzuc Zgierz Północ. Miasto sfinansowało budowę schodów, pochylni dla niepełnosprawnych oraz fragmentu chodnika od strony Proboszczewic.Comments ()

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego rekomendował zmiany do wprowadzenia w III edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie będzie mogło odbywać się także w punktach mobilnych na poszczególnych osiedlach, wprowadzona ma byc także roczna przerwa dla lokalizacji, w których realizowane będą projekty z poprzedniej edycji.Comments ()

Podkategorie

.