A A A

 

Dziś nasze święto drogie Panie. W zasadzie to każdy dzień może stawać się dniem do świętowania i hołubienia naszej kobiecości, a jednak przyjęło się, że z dniem marcowym bardziej sobie pozwalamy. Podkreślamy zalety naszej płci, może nawet jakoś promienniej patrzymy na wszystko dookoła i z przymrużeniem oka traktujemy panów, którzy tu i ówdzie irytują nas swoimi postawami życiowymi, tak dalece odmiennymi od naszych…

Oczywiście potrafiąc różnice te przyjąć i zaakceptować, a jednocześnie wychodząc im naprzeciw, nasze życie mogłoby ulec wyjątkowym przeobrażeniom na lepsze. Bo czyż nie złości nas ich „niedomyślność”, która wydaje się każdej z nas taką naturalną? Czyż nie zgrzytamy zębami, kiedy oni milczą i w skupieniu próbują znaleźć sposób na nasze łzy, a my nie oczekujemy niczego ponad zwykłe wypłakanie się na ich piersi? I pewnie mogłabym tak jeszcze wymieniać… Ale jaki ma to sens, gdy jest kilka prostych sposobów na to, by wspólne życie z płcią, niewiadomo czemu zwaną brzydką, stało się łatwe, proste i przyjemne. Otóż pozwólmy sobie na bycie sobą! Akceptujmy siebie i wszystkie te dzielące nas drobiazgi. Pozwalajmy sobie na odrobinę spontaniczności i szaleństwa. A może nawet spróbujmy czasem wejść w ich skórę i spójrzmy z innej perspektywy na otaczający nas świat.

Z Dniem Kobiet przychodzą różne refleksje. Można się na moment zatrzymać i przyjrzeć poziomom zadowolenia ze swojej kobiecości. Być może dla niektórych z nas jest to dzień, kiedy rzeczywiście możemy na spokojnie skupić się na sobie i sprawić sobie małą przyjemność: zakupy, masaż, tańce, dobra kolacja. Na wszystko to w ciągu całej bieganiny dnia codziennego nie mamy już czasu albo sił. Dlatego też korzystajmy z tego, że wymyślono takie święto i postarajmy się to uczcić.

I chociaż jestem zdania, że każdy dzień w roku powinien być dla nas wyjątkowy, to wiem też dobrze jak zapominamy o tym szybko i oddajemy się tym sprawom, które są pilne, ważne, nie cierpiące zwłoki, odsuwając swoje potrzeby na plan dalszy…

Stąd moje życzenia, by dzisiejszy dzień upłynął Wam na samych przyjemnościach. Nawet powiem więcej róbmy rzeczy, których nie robimy zwykle. Jeśli zawsze w restauracji zamawiasz jedno ulubione danie, dziś zrób wyjątek i zamów coś zupełnie z innej strony menu. Jeśli zazwyczaj zakładasz stonowane ubrania, właśnie teraz zarzuć jakąś super kolorową bluzę lub szalony wielobarwny szalik i wyjdź tak na miasto. Nigdy nie nosiłaś pończoch, włóż je i poczuj w sobie moc. A może to właśnie spodoba Ci się na tyle, że następnego dnia również spróbujesz zrobić dla siebie coś nowego!

Justyna Zielińska

.