A A A

Wracamy z cyklem „EZG.INFO.PL pyta, czyli rozmowy (nie)kontrolowane”. W tym tygodniu gościmy Agatę Drewnicz-Kaczmarek, aktorkę Teatru Art.51, w przeszłości także Redaktor Naczelną ITZ.

 

Imię: Agata

Nazwisko: Drewnicz – Kaczmarek

Wiek: 33

Znak zodiaku: Byk

Ulubiony kolor: fiolet

Sport: siatkówka, turystyka rowerowa, kajaki (okazjonalnie i tylko na Rawce)

Muzyka: bardzo różna, co być może jest wyrazem braku gustu w tej materii – od polskiej alternatywy (Jacek Lachowicz, Oranżada, Tymon Tymański), przez klasykę (Voo-Voo), patos w dobrym gatunku (Lao Che), po folk (Bubliczki, Ballady i Romanse, Żywiołak)… aż po Manu Chao (katowanie niemiłosiernie w samochodzie). Wszystkiego wymienić nie zdołam.

Książka:  ostatnio „pożeram” kryminały Krajewskiego, „odkrycie” z ostatnich miesięcy to „Dziewczyny z Porto-Fino” Grażyny Plebanek, książka nobilitująca kobiecą przyjaźń, w którą też wierzę (i której doświadczam).

Przyjaźń: wielkie słowo, zarezerwowane dla nielicznych w moim świecie

Miłość: odarta z wszelkich romantycznych rekwizytów – kwiatów, motyli w brzuchu, słów bez znaczenia – staje przed nami naga, milcząca i silna. Jest opoką, napędem, działaniem.

Miejsce, do którego chcesz jechać: jeśli ma być niebanalnie, to do Mongolii (związki rodzinne wyznaczają kierunek), a zarażona pasjami zoologicznymi mojego syna chętnie odwiedziłabym Pustynię Kalahari i Wodospad Wiktorii (Afryka).

Marzenie: żeby ludziom, na których szczególnie mi zależy żyło się lepiej, spokojniej; a siebie chciałabym jeszcze czymś zaskoczyć (np. w teatrze)

Najlepsza rzecz, którą zrobiłaś dla siebie: pozwoliłam sobie na bycie niedoskonałą mamą

Najgłupsza rzecz, którą zrobiłaś: zgubiłam klucze od mieszkania na odcinku 100 metrów (droga od drzwi mieszkania do samochodu) – to tylko jeden z wielu przypadków głupoty wynikającej z roztargnienia.

Idealny obiad w towarzystwie: licznym i dobrze mi znajomym

Jestem dumna: z Art.51, że dajemy radę!

Jutro: Będzie lepiej!

 

.