A A A

 


Dzień kobiet już za nami. Czekoladki oraz kwiatki kupione i już dawno wręczone. (jeśli tego nie zrobiłeś drogi mężczyzno – biada ci!). Życzenia, uściski i pocałunki wykonane na policzkach (lub odważniej) kobiet. Jednak coś nam wszystkim umknęło. Pytanie: Kiedy jest czas, w którym to kobiety dziękują nam, ciężko pracującym mężczyznom, którzy borykają się z trudami życia tak samo, a i czasami ciężej od nich samych? Odpowiedź? 10 marca! A tak się składa, że wszystkie moje kalendarze pokazują ów datę. Zapomniałbym, że dzisiaj i moje święto - przypomniały mi o tym dwa SMS-y, które dostałem rano i za które bardzo dziękuję.

Zastanawia was, dlaczego istnieją dwa dni świąt płci „wcale nie tak brzydkiej”? Mnie też to ciekawiło. Obchodzimy Dzień Chłopca, który jest 30 września i Dzień Mężczyzny, który wbrew przekonaniom, że świętowane jest 4 kwietnia, tak naprawdę na kalendarzach widnieje 10 marca.

Dzień chłopaka to dzień wymyślony przez uczniów i studentów. Tego dnia koleżanki z klas wręczają swoim kolegom drobne upominki. (Najczęściej śmieszne np. pampersy). Inna interpretacja tego święta może być taka, że to partnerki swoim wymarzonym i długo wyczekiwanym partnerom robią niespodzianki. W tym wypadku, kiedy my, mężczyźni jesteśmy podzieleni na dwa „oddziały” – dojrzałych i chłopców powinniśmy wprowadzić podobny system co do „płci już naprawdę pięknej”. Dzień kobiet i dzień dziewczyn. 8 marca wręczamy kwiatki kobietom, a np. 28 września naszym partnerkom – takie drugie walentynki!

Dlaczego tylko dzień mężczyzny nie jest tak popularnie świętowany? Też byśmy chcieli dostać jakiś upominek. Może być to żel do golenia lub pod prysznic (bo zawsze się przyda), może być nawet kwiatek, ale najważniejsza jest pamięć! To coś jak imieniny, o których zapomnieliśmy, a nie powinniśmy ! Też mamy „przysłowiowe uczucia”. Również chcemy być obdarowywani prezentami. I podobnie jak kobiety – lubimy niespodzianki. Tylko my o tym głośno nie mówimy i nie kręcimy nosem.

Mężczyzno! Upominaj się i walcz o swoje święto! W końcu po paru próbach (czyli lat) 10 marca zawidnieje na damskich kalendarzach. Równouprawnienie, równouprawnieniem.

Kobieto! Rozpieszczaj swojego faceta! Pamiętaj – mężczyzna lubi dostawać prezenty w rozmaitej formie.

Paweł Kacprzak

.