A A A

Z okazji Dnia Kobiet nasz Serwis przeprowadził krótką sondę wśród Pań z nami współpracujących bądź sympatyzujących. Otrzymaliśmy dzięki temu interesującą mieszankę myśli, wspomnień, zdań.

 

Pytań zadaliśmy trzy:

1) "Zapach kobiety" wg mnie to...

2) Dzień Kobiet, którego nie zapomnę...

3) Kobieta, którą podziwiam...

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi!

 

Karolina Miżyńska, kierownik Centrum Kultury Dziecka

1) Zapach kobiety to mieszanka niebiańskiej ambrozji i piekielnej siarki, która w zależności od proporcji nadaje mężczyźnie kolor otaczającej go rzeczywistości.

2) Ja właściwie nie pamiętam żadnego Dnia Kobiet; nie jest to ważne wydarzenie w moim kalendarzu imprez, świąt czy uroczystości.

3) Manuela Gretkowska. Za odwagę, intelekt i wspaniałą umiejętność ubierania w słowa wszystkiego, co w myśleniu o kobiecości, rolach społecznych, wychowaniu czy polityce jest mi bliskie.

Anka Perek, Teatr Art. 51

1) "Zapach kobiety" wg mnie to przede wszystkim scena zmysłowego tanga w wykonaniu Ala Pacino.

2) Dzień Kobiet, którego nie zapomnę, jest jeszcze przede mną; pamiętam za to laurki malowane w dzieciństwie dla mojej mamy.

3) Kobieta, którą podziwiam? Podziwiam wszystkie, które w życiu bezkompromisowo robią to, co kochają najbardziej. M. in. Erykah Badu.

Ilona Majewska, feministka, etnolożka, trenerka

1) Poza tym, że "Zapach kobiety" to świetny film, "zapach kobiety" to według mnie: perfumy, których moja Mama używała gdy byłam dziewczynką; aromat kawy wypitej w towarzystwie przyjaciółek; zapach frezji, piwonii i bzu, które tak bardzo lubię sama sobie podarować.

2) Nic szczególnego nigdy z okazji dnia kobiet mnie nie spotkało - poza zakładowym kwiatkiem, którego odbiór należy pokwitować. Lubię swoje prywatne "dni kobiet" - nie trzeba 8 marca, żeby samą siebie rozpieszczać drobiazgami - kawą w dobrym towarzystwie, wyjściem do kina, bukietem kwiatów, itp.

3) Generalnie mam słabość do kobiet - mam dla nich dużo sympatii i wyrozumiałości, cenię ich humor, intelekt, sposób bycia, łatwiej mi przychodzi wybaczać im słabostki. Dużym szacunkiem darzę Agnieszkę Graff - której feminizm jest moim feminizmem. Bardzo brakuje mi intelektu Izabelli Jarugi-Nowackiej. Mam szczególną słabość do barwnych, pełnych ekspresji, dojrzałych kobiet z pasją w stylu Krystyny Jandy; wielbię ciepło i talent Meryl Streep. Nic tak mi nie poprawia humoru jak bohaterki serialu "Seks w wielkim mieście". Muzyczne ideały to Tori Amos, Bjork, Imogen Heap. Literatura nie mogła by istnieć bez Virginii Woolf, Simone de Beauvoir, Vedrany Rudan czy Aglaji Veteranyj. Z plastyczek doceniam wrażliwość Agaty Bogackiej. Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciółek z podstawówki, liceum, studiów, koleżanek i znajomych z pracy... Podziwiam kobiety-ogólnie. To fajne doświadczenie - być jedną z nich.

 

 

Monika Gering, redaktor TV Centrum

1) Chanel no. 5

2) Jeszcze takiego nie było, może kiedyś przeżyję taki dzień... może...

3) To zależy od aspektu, np. Matkę Teresę za ogromne serce, poświęcenie; Danutę Stenkę za wspaniałe aktorstwo i piękny głos, moją mamę za miłość :)

 

Paula Baranowska, Nieformalne Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MSMs, redaktorka Serwisu ezg.info.pl

1) Niepowtarzalna i indywidualna, odarta z drogeryjnej metki woń ciała tuż po wyjściu spod prysznica.

2) Kiedy miałam 13 lat tata przyszedł do domu z różami, ale nie tylko dla mamy, również dla mnie. Wtedy po raz pierwszy zostałam "oficjalnie" potraktowana jak kobieta.

3) Jest moją przyjaciółką, niedoścignionym wzorem, a przede wszystkim... Mamą.

 

Iza Klimek, fotoreporterka Serwisu ezg.info.pl

1) Szczypta tajemnicy, nutka kobiecości i odrobina zaskoczenia.

2) Jest jeszcze przede mną.

3) Moja babcia, wychowała dziewięcioro dzieci i zajmowała się gospodarstwem domowym. 
 
 
Wszystkim Paniom dziękujemy za poświęcony czas i życzymy oczywiście wszystkiego najlepszego w dniu Ich Święta! 
.