A A A

STREFA EZG

Stowarzyszenie EZG zaprasza zgierską młodzież w wieku 13-20 lat do projektu „Klub Aktywnej Młodzieży”! Dzięki niemu nauczycie się nowych form aktywności i zrealizujecie inicjatywy dla miasta według swojego pomysłu. Projekt realizujemy razem z Muzeum Miasta Zgierza i Miasto Zgierz.

17 czerwca ulicami miasta przeszedł spacer "Kobieca strona Zgierza", inaugurujący projekt "Zgierskie Siłaczki" realizowany przez Stowarzyszenie EZG. Przewodniczką była Iwona Hulewicz-Sroczyńska.

Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu "Zgierz Ma Talent" został Jakub Śmietana, wokalista i gitarzysta. Jury i publiczność przyznały drugie miejsce perkusistce Antoninie Miżyńskiej, a trzecie duetowi tanecznemu Indze Ostrowskiej i Aleksandrze Wich.

W czerwcu rozpoczynają się warsztaty artystyczne w ramach Zgierskiej Fabryki Talentów - projektu realizowanego przez Stowarzyszenie EZG: graffiti, dziennikarstwo, fotografia i modelarstwo. Nadal można zgłaszać się do udziału w zajęciach!

Stowarzyszenie EZG otrzyma dofinansowanie z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na projekt "Klub Aktywnej Młodzieży EZG". Środki na działania przyznane z Narodowego Instytutu Wolności wyniosą 125 tys. zł!

Stowarzyszenie EZG otrzymało kolejne dofinansowanie z programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski w Warszawie. Nowy projekt będzie dotyczyć historii ważnych dla naszego miasta zgierzanek, takich jak Stefania Kuropatwińska czy Helena Wiewiórska.

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. SLO im. R. Traugutta w Zgierzu promuje się poprzez filmy absolwentów zachęcających do nauki w tej szkole. Wśród nich są także osoby działające w Stowarzyszeniu EZG.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Zgierza Stowarzyszenie EZG zrealizuje w tym roku projekt Zgierska Fabryka Talentów. Wśród działań znajdą się warsztaty w sześciu dziedzinach artystycznych oraz międzyszkolny konkurs "Zgierz Ma Talent".

.