WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

STREFA EZG

Stowarzyszenie EZG otrzymało kolejne dofinansowanie z programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski w Warszawie. Nowy projekt będzie dotyczyć historii ważnych dla naszego miasta zgierzanek, takich jak Stefania Kuropatwińska czy Helena Wiewiórska.

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. SLO im. R. Traugutta w Zgierzu promuje się poprzez filmy absolwentów zachęcających do nauki w tej szkole. Wśród nich są także osoby działające w Stowarzyszeniu EZG.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Zgierza Stowarzyszenie EZG zrealizuje w tym roku projekt Zgierska Fabryka Talentów. Wśród działań znajdą się warsztaty w sześciu dziedzinach artystycznych oraz międzyszkolny konkurs "Zgierz Ma Talent".

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Zgierza Stowarzyszenie EZG wręczyło "Atesty Przejrzystości" dla komisji, które w największym stopniu udostępniały protokoły ze swoich posiedzeń w 2017 roku w internecie. Dzięki temu mieszkańcy i mieszkanki Zgierza mogą lepiej monitorować działalność lokalnego samorządu.

Pierwszy dzień wiosny oraz zbliżająca się 197. rocznica umowy zgierskiej to okazja, by wypromować zgierską historię w atrakcyjny sposób. Dlatego Stowarzyszenie EZG i Muzeum Miasta Zgierza zaprosiło do wspólnej wiosennej rozgrywki w planszówkę „Zgierscy Fabrykanci”, która nawiązuje do XIX-wiecznych przemysłowych dziejów naszego miasta.

Jarmark Kaziukowy w tym roku przeniósł się do Parku Kulturowego Miasta Tkaczy. Wśród wystawców z całej Polski znalazło się także stoisko Stowarzyszenia EZG, na którym promowaliśmy grę Zgierscy Fabrykanci oraz nowo wydany Ilustrowany Przewodnik Turystyczny po mieście i gminie Zgierz.

W weekend 2-3 marca w Gnieźnie odbyło się regionalne szkolenie w ramach akcji "Masz Głos". Stowarzyszenie EZG kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego.

Stowarzyszenie EZG kontynuuje współpracę z radami osiedli w Zgierzu i planuje kolejne działania w ramach akcji “Masz Głos”. Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem nt. zmian w statutach jednostek pomocniczych.

.