WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

STREFA EZG

Ruszamy z przedsprzedażą historyczno-ekonomicznej gry planszowej "Zgierscy Fabrykanci". To autorska gra poświęcona przemysłowo-włókienniczej historii Zgierza w XIX i XX wieku. Została opracowana przez Stowarzyszenie EZG i Muzeum Miasta Zgierza przy wsparciu Koła Gier Planszowych przy MOK, a jej wykonaniem zajmuje się Scale Model Warehouse.

Stowarzyszenie EZG otrzymało dofinansowanie z Urzędu Miasta Zgierza i Starostwa Powiatowego na projekt Przewodnika Turystycznego po Zgierzu i Gminie Zgierz. Działanie zakłada stworzenie ilustrowanej broszury zawierającej kilkanaście różnorodnych tras.

W ramach akcji "Masz Głos" przesłaliśmy do zgierskich radnych prośbę o wypełnienie ankiety, w której mogą podsumować kadencję 2014-2018 na jej półmetku oraz opisać swoje działania oraz plany na kolejne dwa lata. Przedstawiamy odpowiedzi przekazane nam przez radnych w formie pisemnej lub elektronicznej.

Stowarzyszenie EZG włączyło się do tegorocznej ogólnopolskiej akcji "Masz Głos" organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Celem akcji jest wspieranie mieszkańców i mieszkanek z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi.

Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny "Zgierskie Fabryki: wczoraj a dziś" organizowany w ramach projektu "Zgierscy Fabrykanci - historia do wygrania". Wyłonione 13 prac zostanie wykorzystanych przy tworzeniu kalendarza na 2017 rok.

Jak świadomie podróżować i jakie konsekwencje dla społeczności lokalnych niesie ze sobą napływ turystów - to tematyka warsztatów organizowanych przez portal post-turysta.pl, którzy przybyli do Zgierza na zaproszenie Stowarzyszenia EZG. W spotkaniu w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej uczestniczyło kilkanaście osób.

.