A A A

 

(fot. Rafał Kasiński)

 

4 kwietnia 2012 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbył się I ZGIERSKI PRZEDSZKOLIADA EVENT. Była to impreza sportowa dla zgierskich przedszkolaków, uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej - PRZEDSZKOLIADA.PL.

W evencie wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 oraz Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu. Przedszkolakom towarzyszyli rodzice oraz panie nauczycielki, które dzielnie dopingowały swoich podopiecznych.

Fotorelacja w naszej Galerii.

Mali sportowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas ćwiczeń i zabaw sportowych przygotowanych przez organizatorów. Hala Zgierskiego MOSiRu została podzielona na 6 stacji na których dzieci dzielnie i chętnie ćwiczyły. Wśród zabaw były m.in. zabawa w „zbijaka”, „piłka goni piłkę”, strzały na bramkę, rzuty do kosza, slalomy i biegi z piłką, a także największa atrakcja imprezy – mini-mecz w piłkę nożną!

W przerwie zawodów był czas na uzupełnienie braków energetycznych, o co zadbała cukiernia „SZARLOTKA” ze Zgierza, dzieci mogły napić się soczków oraz spróbować najsmaczniejszych ciasteczek z tej Zgierskiej cukierni.

Link do filmu z imprezy.

Organizator Eventu, promotor lokalny Przedszkoliada.pl na terenie miasta Zgierza – Rafał Kasiński mógł liczyć na pomoc wolontariuszy, licealistów ze Zgierskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica. Grupa „byłych” już przedszkolaków a teraz licealistów pomagała dzieciom przy pokonywaniu poszczególnych stacji oraz przy organizacji całości Eventu.

Po sportowej części zawodów – przyszedł czas na konkurs dla kibiców. Polegał on na strzeleniu rzutu karnego maskotce Przedszkoliady – Kangurowi. Nagrody dla kibiców ufundowali klub FRU-FITNESS ze Zgierza, kawiarnia „SZARLOTKA” oraz drogeria ROSSMAN. Dzieci dzielnie dopingowały swoich kibiców (rodziców i nauczycielki), którzy z niemniejszym zaangażowaniem i ambicją walczyli o cenne nagrody. Główną nagrodę – tort z własnym projektem graficznym wygrała mama jednego z przedszkolaków, natomiast karnet do klubu FRU-FITNESS przypadł jednemu z tatusiów. 

Na sam koniec, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w PRZEDSZKOLIADA EVENT ZGIERZ, a także drobne upominki od partnerów imprezy – Urzędu Miasta Zgierza na czele z panią Prezydent Iwoną Wieczorek, klubu FRU-FITNESS, cukierni „SZARLOTKA”, szkoły nauki jazdy „AUTO-TEAM” oraz firmy „EUROFOAM ”.

I ZGIERSKI PRZEDSZKOLIADA EVENT był 7. kolejną tegoroczną imprezą cyklu PRZEDSZKOLIADA TOUR 2012 w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZESZKOLIADA.PL. Wcześniej, imprezy odbywały się w Ostrowie Wielkopolskim, Jastrzębiu Zdrój, Słupsku, Gliwicach, Radzyminie oraz Łodzi.

Organizatorami zgierskiego eventu byli: PRZEDSZKOLIADA.PL na czele ze zgierskim promotorem Rafałem Kasińskim oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu, wspierani przez cukiernie „SZARLOTKA”, kawiarnia „SZARLOTKA CAFE”, Centrum Druku Cyfrowego DIGICOM, klub FRU-FITNESS, szkołę nauki jazdy „AUTO-TEAM” oraz firmę „EUROFOAM Polska”.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Zgierza dr Iwona Wieczorek.
Partnerami medialnymi imprezy byli portal EZG.INFO.PL, Stowarzyszenie Telewizji Kablowych "CENTRUM" Zgierz, Dwutygodnik ITZ ZGIERZ oraz patroni całego PRZEDSZKOLIADA TOUR 2012: Ciufcia.pl, Tajemnicza Kuchnia, Zosia i Kevin oraz Przedszkolak.pl.

O Zgierskim Evencie wypowiadali się przedstawiciele PRZEDSZKOLIADY oraz partnerzy imprezy:

- Bardzo cieszy mnie fakt, że Przedszkoliada zapisała pierwszą sportową kartę w historii miasta Zgierza – mówi Michał Kłosiński, Project Manager Przedszkoliada.pl. - Jestem przekonany, że promotor Rafał Kasiński organizując PRZEDSZSZKOLIADA EVENT w Zgierzu przekonał wszystkich w tym mieście o tym jak istotny jest rozwój ruchowy dzieci w wieku przedszkolnym. Gratulacje dla Rafała i całego miasta Zgierza za rozpoczęcie sportowej przygody z Przedszkoliadą, miło będzie usłyszeć za 20 lat od dorosłego mistrza świata ze Zgierza, że jego kariera zaczęła się właśnie na tej imprezie.

- Zanim zostałem Promotorem Przedszkoliady w Zgierzu dwa lata prowadziłem zajęcia Przedszkoliady jako instruktor na terenie miasta Łodzi, prowadzenie kilkunastu zajęć w tygodniu dało mi duże doświadczenie praktyczne, można powiedzieć że poznałem Przedszkoliadę od wewnątrz – mówi Rafał Kasiński, Zgierski Promotor Przedszkoliady.

Przedszkoliada to coś więcej niż tylko zajęcia z piłkami. My wszyscy dzieci, rodzice, instruktorzy, panie nauczycielki, no i oczywiście kangur Przedszkoliady tworzymy razem wielką rodzinę. Czuję się to najbardziej podczas PRZEDSZKOLIADA EVENT-ów kiedy wszyscy razem bawimy się na tej wspaniałej imprezie sportowej. Dlatego chciałem, żeby przedszkolaki z mojego rodzinnego miasta Zgierza też miały możliwość uczestniczenia w tym programie, stąd moja decyzja o rozpoczęciu działalności Promotora Przedszkoliady.

Moim marzeniem jest, żeby w przyszłości w imprezach Przedszkoliady brały udział wszystkie zgierskie przedszkola. Dlatego zaraz po świętach planuję odwiedzić Panie Dyrektor przedszkoli z naszego miasta i przekonać je, że warto zaprosić Przedszkoliadę do swoich placówek. System rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl to nie tylko sportowe imprezy, ale również cotygodniowe sportowe zajęcia z piłkami na terenie przedszkoli. Systematyczne zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku 4-6 lat są jednym z najbardziej istotnych czynników wpływających na rozwój dziecka. Chciałbym, aby zgierskie przedszkolaki razem z Przedszkoliadą bawiły się oraz kształtowały nawyki i zachowania prozdrowotne. Razem możemy osiągnąć nasz cel – od przedszkolaka do mistrza świata! – dodaje zgierski promotor Przedzkoliady.

- Z Przedszkoliadą gramy wspólnie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Idea jaką niesie ze sobą rozrywka ruchowa w postaci gier i zabaw sportowych dla dzieci jest wspaniała! Zarówno cukiernia SZARLOTKA jak i kawiarnia SZARLOTKA CAFE całym sercem wspierają takie inicjatywy i z przyjemnością włączają się do wspólnego działania mającego na celu aktywizację naszych najmłodszych – powiedzieli Tomasz i Milena Kałużni, właściciele cukierni „SZARLOTKA” oraz kawiarni „Szarlotka Cafe”.

źródło: Rafał Kasiński, 
Zgierski Promotor Przedszkoliady

.