A A A

 

24 marca 2012 drużyna Włókniarza Zgierz rocznika 2000/2001 wywalczyła II miejsce w turnieju wielkanocnym o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza.

Nagrody wręczała Pani Prezydent dr Iwona Wieczorek i koordynator turnieju Remigiusz Fuss. Imprezę zaszczycił reprezentant Polski w Freestyle Mikołaj Trzcinka (w 16-stce na mistrzostwach świata). Wykonał pokaz trików z piłka nożną. Młodzi adepci piłki nożnej byli zachwyceni, autografom rozdawanym przez Mikołaja nie było końca. Wyróżnienie indywidualne dostał Jakub Szumski (najlepszy bramkarz) z Włókniarza Zgierz.

Wyniku Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza:
I Miejsce - Lechia Tomaszów Maz.
II Miejsce - Włókniarz Zgierz
III Miejsce - Widzew Łódź Akademia Futbolu

Brały udział:

Grupa A: MKP Zgierz, Widzew Łódź, NER Poddębice, Sokół Aleksandrów I, Widok Skierniewice

Grupa B: Włókniarz Zgierz, Elta Łódź, Sokół Aleksandrów II, Bzura Ozorków, Lechia Tomaszów Maz.

Młodzi piłkarze rocznika 2000/2001 trenowani przez Jacka Janowskiego w ostatnim zimowym czasie nie próżnowali. Wzięli udział w kilku turniejach i spisali się w nich rewelacyjnie. W turnieju w Warszawie „Delta Cup” i w Łodzi „Polfa Łódź SA Cup” zajęli pierwsze miejsca, w Zduńskiej Woli o Puchar Feraxu IV miejsce, a w ostatnim - 24 marca "Wielkanocnym Turnieju o Puchar Prezydenta Zgierza" drugie miejsce.

Ponadto w każdym z tych turniejów indywidualne wyróżnienia otrzymywali: w Warszawie Jakub Szumski (najlepszy bramkarz, na zdjęciu), w Łodzi Michał Janiak (najlepszy zawodnik) i w Zgierzu: Jakub Szumski (najlepszy bramkarz).

Koniec sezonu przygotowawczego należy uznać do udanych, przepracowanych naprawdę ciężko. Do rozpoczęcia ligi zostało już tylko kilka dni, a to nie koniec pracy. Mamy już za sobą sparing z SMS ,a przed nami sparingi z Sokołem Aleksandrów i Widokiem Skierniewice – mówi Remigiusz Fuss, kierownik drużyny Włókniarza.

EZG.INFO.PL gratuluje młodym piłkarzom i życzy dalszych sukcesów!


.