A A A

Już 4 kwietnia odbędzie się kolejna impreza w ramach ogólnopolskiego cyklu Przedszkoliada Tour 2012. Impreza zagości na hali MOSiR przy ul. Wschodniej 2 w Zgierzu. Będzie to pierwszy Przedszkoliada Event w naszym mieście.

Głównym organizatorem imprezy jest Promotor Przedszkoliady w powiecie zgierskim, Rafał Kasiński. Patronat nad eventem objęła pani prezydent miasta Zgierza Iwona Wieczorek. Wszyscy w Zgierzu szykują się już do wspólnej zabawy. W imprezie weźmie udział blisko 100 przedszkolaków ze zgierskich przedszkoli, które biorą udział w programie "Przedszkole i piłka" w ramach projektu Przedszkoliada.pl.

Sportowe konkurencje organizowane przez instruktorów Przedszkoliady, gry i zabawy z maskotką Przedszkoliady - Kangurem oraz masa innych atrakcji to wszystko składa się na Przedszkoliada Event.

Duże zainteresowanie imprezą wykazały lokalne firmy z terenu miasta Zgierz. Partnerami I Przedszkoliada Eventu w Zgierzu zostały już m.in. klub fitness FRU FITNESS, zgierska kawiarnia SZARLOTKA, centrum druku cyfrowego DIGICOM ZGIERZ, szkoła nauki jazdy AUTO-TEAM.Portal EZG.INFO.PL jest patronem medialnym wydarzenia.

Zanim zostałem Promotorem Przedszkoliady w Zgierzu dwa lata prowadziłem zajęcia Przedszkoliady jako instruktor na terenie miasta Łodzi – mówi Rafał Kasiński, organizator Przedszkoliady w Zgierzu. - Prowadzenie kilkunastu zajęć w tygodniu dało mi duże doświadczenie praktyczne, można powiedzieć że poznałem Przedszkoliadę od wewnątrz. Przedszkoliada to coś więcej niż tylko zajęcia z piłkami. My wszyscy: dzieci, rodzice, instruktorzy, panie nauczycielki, no i oczywiście kangur Przedszkoliady, tworzymy razem wielką rodzinę. Czuję się to najbardziej podczas Przedszkoliada Event-ów, kiedy wszyscy razem bawimy się na tej wspaniałej imprezie sportowej. Dlatego chciałem, żeby przedszkolaki z mojego rodzinnego miasta Zgierza też miały możliwość uczestniczenia w tym programie, stąd moja decyzja o rozpoczęciu działalności Promotora Przedszkoliady. Cieszę się, że udało mi się zarazić tym sportowym duchem zgierskie środowisko przedszkolne oraz władze miasta Zgierza i już niedługo będziemy się wspólnie bawić na I Zgierskim Przedszkoliada Evencie.

 

Źródło: Rafał Kasiński

.