winamp mediap

real

A A A

Gala Zapasnicza(fot. Marta Kaczmarek)

Pierwsza w tym roku Gala Zapaśnicza odbyła się 25 lutego w małej hali zgierskiego MOSIR-u. Gospodarzami zawodów było Zgierskie Towarzystwo Atletyczne. Oprócz zgierskich zawodników do turnieju stanęli sportowcy z Budowlanych Łódź, Atlety Łódź, SHARK Łódź, 20 Łódź, Guliwera Kielce oraz Piasta Sieradz.

Fotorelacja w naszej Galerii

Turniej zgromadził liczną publiczność. Fani zapasów mieli okazję podziwiać zarówno dobrą technikę jak i ogromną wolę walki młodych zawodników. Zawody zainteresowały również osoby, które dotychczas nie interesowały się tym sportem – była to doskonała okazja do zgłębienia jego tajników.

Zgierskie Towarzystwo Atletyczne nie zawiodło zgierzan, w klasyfikacji klubowej zajmując zaszczytne, pierwsze miejsce. Puchar za zwycięstwo odebrał trener Jakub Filipowicz. Warto wspomnieć o poszczególnych zawodnikach reprezentujących Zgierz na Gali.

• DZIECI

Na wyróżnienie zasługuje postawa Adriana Kurowskiego (kategoria do 29 kg), który większość konkurentów pokonał z dużą łatwością. Ogromnym sukcesem było pierwsze miejsce Darii Kurowskiej oraz drugie Anieli Karczmitowicz (kategoria do 32 kg) – zgierzanki udowodniły, że na macie mogą być równorzędnymi rywalkami dla chłopców. Na gratulacje za miejsce na podium i ogromne serce do walki zasługuje także Kacper Gągało (kategoria do 35 kg) i Jakub Skowron (kategoria do 42 kg). Dominik Malewski (kategoria do 59 kg) pokazał klasę, ulegając jedynie swojemu równolatkowi z Atlety Łódź i zajmując w rezultacie drugie miejsce.

• MŁODZICY

Karol Woliński i Anthony Davis James (kategoria do 35 kg), po pasjonującej walce między sobą, zajęli kolejne miejsca na podium. W kategorii do 42 kg publiczności zaprezentował się Kacper Kraska i Dariusz Cwonda. Swoją dominację udowodnił Michał Więckowski, który pokonał kolegów z klubu – Macieja Karwata i Patryka Fabiańczyka (kategoria do 47 kg). Znakomite walki stoczyli Patryk Mazur oraz Patryk Pasiecznik, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w kategorii do 66 kg. Wiktor Kliza, który wykazał się dużą ambicją, zajął 3 miejsce.

• KADECI

W kategorii do 50 kg, trzecie miejsce, po niełatwych pojedynkach, wywalczył Dawid Rzepecki. Bezkonkurencyjny był Marcin Majka, który w kategorii do 58 kg zajął pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Łukasz Mróz zajął miejsce trzecie. Jakub Muszyński (kategoria do 85 kg) przegrał walkę z Łukaszem Plewą, zwycięzcą w kategorii juniorów do 84 kg, jednak i tak kibice potrafili docenić jego talent.

• JUNIORZY

Zgierscy juniorzy zaprezentowali się na turnieju znakomicie. Dawid Romanowicz zajął drugie miejsce w kategorii do 66 kg, Mateusz Nejman zwyciężył w kategorii do 74 kg, a Jacek Winter w kategorii do 120 kg. Zawodnicy pokazali się z najlepszej strony, czym przysporzyli wiele radości kibicom.

Po wręczeniu medali i dyplomów gala dobiegła końca. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim jej uczestnikom, a w szczególności zawodnikom Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego!