A A A

12 lutego drużyna Włókniarza Zgierz rocznika 2000 reprezentowała nasze miasto rywalizując w turnieju „Delta Cup rocznik 2000”. Udział brało 12 drużyn. Drużyna Włókniarza po zwycięstwie w fazie grupowej, dotarła do finału, gdzie pokonała MDK Płock 3:2, zdobywając puchar.

Turniej miał miejsce na Hali OSiR Włochy w Warszawie. Drużyna Włókniarza wyszła z grupy na 1. miejscu, nie przegrywając żadnego meczu. W półfinale nie dała szans rywalom z Football Talents i stanęła do gry o główne trofeum. Rywalem chłopców był zespół MDK Płock. Walka trwała do ostatniej sekundy meczu, ale wspaniała dyspozycja chłopców i zaciętość doprowadziła do zwycięstwa 3:2.

- Mamy nadzieje, że wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domów – mówi Radosław Fuss, kierownik drużyny Włókniarza Zgierz - gdyż ważny jest nie tylko wynik ale i sama rywalizacja, która z czasem przynosi efekty jakich nie widać na pierwszy rzut oka. Gratulacje dla trenera Jacka Janowskiego, dla którego takie chwile są nagrodą za włożony trud i ciężką pracę. Rodzicom dziękujemy za wspaniały doping na turnieju i podgrzewanie naszych chłopców do walki – dodaje.

 

 • Wyniki półfinałów:

MDK Płock – Piast Białystok 0:0 (5:4 w rzutach karnych)

Włókniarz Zgierz – Football Talents 3:0

 • Mecz o 3. miejsce:

Football Talents – Piast Białystok 2:1

 • Finał:

Włókniarz Zgierz – MDK Płock 3:2

Końcowa klasyfikacja:

 

 1. Włókniarz Zgierz
 2. MDK Płock
 3. Football Talents
 4. Piast Białystok
 5. Korona Dobrzyniewo
 6. Unia Warszawa
 7. K.S. Delta W-wa I
 8. KS Raszyn
 9. SNU Warszawa
 10. Promyk Sobolew
 11. K.S. Delta W-wa II
 12. KS Ursynów

 

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Jakub Szumski z Włókniarza. Królem strzelców został Jerzy Malicki z Football Talents, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju – Oliwier Osmański z MDK Płock.

 

Remigiusz Fuss
Kierownik Drużyny Włókniarz Zgierz

 

.