A A A

4 lutego odbył się II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Roczników 2000/2001 o Puchar Prezydenta Miasta Zgierza. Wzięło w nim udział wzięło 9 drużyn z województwa łódzkiego i jedna z Częstochowy. W Zgierzu pojawiły się: Skra Częstochowa, Widzew – Akademia Futbolu, PTC Pabianice, Sokół Aleksandrów, GKS Ksawerów, Pelikan Łowicz, ELTA Łódź, MKP Zgierz oraz Włókniarz Zgierz.

Turniej rozpoczął się grą eliminacyjna, gdzie podzielono zespoły na dwie grupy: w grupie „A” były drużyny Sokół Aleksandrów, PTC Pabianice, Widzew Łódź – Akademia Futbolu, GKS Ksawerów oraz SKRA Częstochowa, w grupie „B” MKP Zgierz, KS Pelikan Łowicz, Włókniarz Zgierz oraz ELTA Łódź.

Walka w eliminacjach była zacięta prawie do ostatniego meczu nie było wiadomo, kto wyjdzie z grupy. Zadecydowały o tym różnice strzelonych i straconych bramek.
Jedną z największych sensacji turnieju był mecz Widzew Akademia Futbolu z Eltą Łódź. Widzew poniósł porażkę 2-1 i musiał zapomnieć o strefie medalowej.
Finał był emocjonujący i był wspaniałym widowiskiem sportowym naprawdę na wysokim poziomie.
Wygrał zespół PTC Pabianice, drugie miejsce zajął Pelikan Łowicz, trzecie miejsce ELTA Łódź. Drużyna Włókniarza zajęła 5. miejsce.

Sponsorami turnieju byli: Urząd Miasta Zgierza, Prezes Klubu Włókniarz Zgierz Henryk Bistuła, Kancelaria Adwokacka Janiszewscy oraz Firma Budowlana "Fuss".

Skład drużyny Włókniarza na turnieju:
1. Igor Stopczyk (bramkarz)
2. Adrian Wichert (obrońca)
3. Filip Bilski (obrońca)
4. Arkadiusz Kłodaś (obrońca)
5. Dominik Barylak  (obrońca)
6. Adam Matuszewski (pomocnik)
7. Jakub Fudała (pomocnik/napastnik)
8. Jakub Mamrot (pomocnik/napastnik)
9. Marcin Fuss (napastnik)
10. Szymon Stachyra (pomocnik/napastnik)


W najbliższym czasie drużyna Włókniarza Zgierz jedzie na Turniej Delta Cup, który odbędzie się w dniach 12 lutego w Warszawie. Będzie także uczestnikiem turnieju, który organizuje MGKS Pogoń - Ekolog Zduńska Wola w dniach 18 lutego 2012 r.


Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy i życzymy im wysokich miejsc na podium podczas następnych rozgrywek!

 

.