A A A

7 stycznia 2012 roku klub sportowy ZKS Włókniarz Zgierz, wspólnie z rodzicami dzieci trenujących w klubie, zorganizował na hali MOSiR w Zgierzu halowy turniej piłki nożnej Włókniarz Cup 2012 roczników 2004 i młodszych. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z regionu łódzkiego.

Meczom młodych zawodników towarzyszyły emocje ich rodziców, którzy licznie zgromadzili się na hali przy ulicy Wschodniej 2. Należy również wspomnieć o zorganizowanym dopingu kibiców zgierskiego Fan Klubu Widzewa Łódź, którzy przez cały turniej tworzyli profesjonalny doping.  Co więcej, nie tylko wspomagali głośnym dopingiem mecze z udziałem najmłodszej drużyny Widzewa Łódź, ale również prowadzili doping w czasie meczów pozostałych drużyn. Należy przyznać, iż zorganizowany doping zgierskiego fan klubu sprawił, iż dzieci mogły poczuć prawdziwe piłkarskie emocje.

Zdjęcia z imprezy na stronie MOSiR.

Ponadto w czasie rozgrywania turnieju prowadzona była wśród zebranych kibiców zbiórka pieniędzy na XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeżeli chodzi o same wyniki rozgrywek  to w finale spotkały się zdecydowanie najlepsze drużyny całego turnieju, zespoły PTC Pabianic oraz Warty Sieradz. Zwycięską drużyną okazał się minimalnie zespół PTC Pabianic, który w dramatycznym meczu po rzutach karnych pokonał Wartę Sieradz. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Akademii Rozwoju Pasji i Talentu z Koluszek.

W uroczystym zakończeniu turnieju Włókniarz Cup 2012 pamiątkowe medale i puchary dla najlepszych zespołów i zawodników wręczał Prezes Włókniarza Zgierz Henryk Bistuła oraz II Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza Grzegorz Leśniewicz.

Podsumowując, należy przyznać, iż turniej stał na nie tylko wysokim poziome piłkarskim , ale również organizacyjnym,  co niewątpliwie przyczynia się do promowania sportu wśród najmłodszych. Miejmy nadzieję, iż przyszłoroczna edycja turnieju Włókniarz Cup przyniesie równie duże emocje.


źródło: mosir.miasto.zgierz.pl

 

Z Dominikiem Bajonem – trenerem Włókniarza Zgierz rozmawiała Justyna Zielińska:

Justyna Zielińska: Panie Trenerze, zacznijmy od paru słów na temat samego wydarzenia.

Dominik Bajon: Postanowiliśmy zrobić pierwszy ogólnopolski halowy turniej Włókniarz Cup. Mamy nadzieję, że co roku będziemy organizować już tę imprezę. Zaprosiliśmy w tym roku 10 drużyn, które biorą udział: Widzew Łódź, Warta Sieradz, są także dwie drużyny Włókniarza.

J.Z.: Czy dużym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna wśród takich małych chłopców?

D.B.: Bardzo dużym. Zgłoszonych drużyn było nawet 15, ale ze względu na krótki czas trwania turnieju, nie mieliśmy możliwości czasowej po prostu przyjąć wszystkich. Dlatego musieliśmy listę zamknąć w tych dziesięciu drużynach.

J.Z.: Czy w naszym mieście łatwo uprawia się piłkę nożną?

D.B.: Piłkę łatwo uprawia się wszędzie. Problemem jest mała ilość klubów, gdzie młodsze roczniki mogą zaczynać, np. dzieci roczniki 2004 i młodsze.

J.Z. Ile lat można mieć, żeby zostać przyjętym do drużyny?

D.B.: Limitu dolnego nie ma dla zawodników. Może przyjść każde dziecko, jeżeli ma talent.

J.Z.: Czy są tutaj dziewczyny?

D.B. Akurat nie udało się nam, żeby w którejkolwiek zaproszonej drużynie była dziewczynka.

J.Z.: Serdecznie dziękuję za rozmowę.

.