Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

22 października na stadionie Włókniarza kadeci zgierskiej drużyny rugby, trenowani przez Przemysława Pietrzaka, rozegrali kolejny sparing z drużyną kadetów BBRC Łódź. Sparing w formule trzech meczów wygrali kadeci z Łodzi.

Sparing rozegrany został w formie turniejowej, czyli drużyny zagrały 3 mecze po 7 minut z przerwami 10 minutowymi. Wszystkie 3 mecze wygrali Kadeci BBRC Łódź wynikami- kolejno 19:5, 19:12 i 12:5. W meczach widzowie mogli obserwować nie tylko dobre akcje punktowe, ale przede wszystkim ogromne zaangażowanie i serce zostawione na boisku przez młodych adeptów rugby. Mimo trzech porażek drużyna kadetów ze Zgierza pokazała się z dobrej strony w meczach sparingowych z BBRC. Młode Byki pokazały że nie brakuje im odwagi i serca do gry. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Pierwsze punkty w historii sekcji rugby kadetów w Zgierzu zdobył Mateusz Wasiak. On także został wybrany najlepszym zawodnikiem Włókniarza. Najlepszą akcję punktową i najlepszą szarżą popisał się Damian Jarosz. Najlepiej punktującym i wyróżniającym się zawodnikiem BBRC był Patryk Łuczak.

Włókniarz Zgierz wystąpił w składzie: Maciej Rowiński (kapitan), Patryk Sobczak, Kamil Gajewicz, Jakub Muszyński, Daniel Bukowski, Mateusz Wasiak, Michał Similski, Damian Jarosz, Marcin Piechucki. Trenerem jest Przemysław Pietrzak.

Kadeci BBRC Łódź zagrali w składzie: Patryk Łuczak, Wojciech Walas, Adrian Loba, Jakub Rybarczyk, Maciej Rudalski, Łukasz Trzciński, Piotr Staniek, Radosław Bilski, Arkadiusz Drużdż. Trenerami są: Magdalena Jarecka, Szymon Walczak.

źródło: rugby.zgierz.pl; bbrclodz.pl