A A A

W Stargardzie Szczecińskim rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Zapasach w stylu wolnym. W zawodach wystartowały dwie zawodniczki Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego. Tym razem obie podopieczne trenera Mariana Filipowicza wróciły z tej prestiżowej imprezy zapaśniczej z medalami.

Roksana Zasina została Młodzieżową Mistrzynią Polski w zapasach w kategorii  do 55kg.(kategoria olimpijska). Zgierzanka po trudnej pierwszej walce z zawodniczką Herosa Czarny Bór Renatą Omilusik, w której uporała się po trudach z rywalką,  kolejne pojedynki wygrała w sposób zdecydowany.  W finałowym pojedynku zgierzanka gładko pokonała przez przewagę techniczną Sandrę Pachnik z WLKS Siedlce i wywalczyła zasłużenie złoty medal.

Druga reprezentantka zgierskiego klubu Paulina Grabowska została młodzieżową wicemistrzynią Polski w wadze do 63 kg. (kategoria olimpijska).  W walce półfinałowej zgierzanka pokonała jedną z głównych faworytek turnieju i aktualną reprezentantkę Polski w kategorii 55 kg. Katarzynę Krawczyk (Cement Gryf Chełm). Niestety zmęczona półfinałową konfrontacją Paulina Grabowska uległa w walce finałowej z kolejną reprezentantką naszego kraju Agatą Pietrzyk z Suplesu Kraśnik. Ostatecznie Paulina musiała zadowolić się drugim stopniem podium.

Zespołowo niezwykle skromna reprezentacja ZTA zajęła drugie miejsce ulegając tylko drużynie Cementu Gryf z Chełma.

 

źródło: dlakibica.pl

.