Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

W pierwszym swoim występie na pierwszoligowych parkietach, zawodniczki Mag Rys-u Zgierz pokonały w hali MOSiR ekipę Monopol Płock 66:37, rewanżując się za porażkę poniesioną w ubiegłym sezonie.

Mag Rys Zgierz – Monopol Płock 66:37 (25:7, 10:19, 19:7, 12:4)

Mag Rys: Agata Olejniczak (13 pkt.), Angelika Zarańska (12), Alicja Dudkiewicz (10), Zuzanna Gortat (8),  Żaneta Morawiec (8), Jagoda Kowalczyk (5), Joanna Fornalczyk (4), Żaklina Stańczyk (2), Magdalena Pisera (2), Marta Parzych (2), Magdalena Jedynak (0), Małgorzata Gajewska (0).

Zgierzanki od pierwszych minut narzuciły swój styl zawodniczkom z Płocka, grą pressingiem nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł rywalkom. Dobra gra pod koszem Angeliki Zarańskiej, skuteczne umiejętności Agaty Olejnik i mądrze rozgrywana piłka przez Żanetę Morawiec, spowodowały, że zgierzanki pierwszą kwartę wygrały aż 25:7. W drugiej odsłonie do gry trener Dorota Milczarska desygnowała zawodniczki drugiej piątki, które niestety nie potrafiły utrzymać przewagi, zatem w trzeciej i czwartej kwarcie na boisku pojawiły się pierwszoplanowe koszykarki zgierskiej drużyny, które nie dały szans rywalkom, pokonując ostatecznie Monopol wysoko 66:37. Zatem od zwycięstwa nowy sezon rozpoczęły zawodniczki zgierskiego Mag Rysu.

źródło: dlakibica.pl