A A A

W minioną środę (12.10) w ośrodku Malinka odbyły się mistrzostwa powiatu zgierskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Mimo chłodnej aury do rywalizacji przystąpiło 440 zawodników reprezentujących 46 zespołów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wyniki i galeria na stronie mosir.zgierz.pl

W rywalizacji IMS/szkół podstawowych/ bezkonkurencyjni zarówno w kat. dziewcząt jak i chłopców byli uczniowie SP3 Aleksandrów Łódzki którzy wyprzedzili zawodników SP 4 Ozorków. Niestety nie wystartowali reprezentanci gminy Parzęczew, gminy Zgierz, gminy Ozorków i gminy Stryków oraz SP 3,5,8,10 i 11 ze Zgierza.

W Gimnazjadzie w kat. chłopców zdecydowanie najlepsi okazali się Gimnazjaliści z Ozorkowa wyprzedzając ZSS Aleksandrów i Gimnazjum Gieczno, natomiast wśród dziewcząt zwyciężyło Miejskie Gimnazjum Aleksandrów Łódzki przed Gimnazjum w Giecznie i ZSS Aleksandrów. Zabrakło na starcie uczniów Gimnazjum nr 3 ze Zgierza.

Niestety najsłabsza frekwencja była w Licealiadzie gdzie w kat. dziewcząt wystąpiły tylko cztery szkoły a zwyciężyło LO Ozorków przed ZSZ Ozorków i SLO Traugutt Zgierz, LO 'Staszic' Zgierz. W kat. chłopców wystartowało siedem zespołów a najlepszym okazał się zespół LO Aleksandrów, który wyprzedził LO Ozorków i ZSZ Ozorków. Niewytłumaczalnym jest brak udziału w zawodach uczniów ZS nr1/Ekonomik/ ze Zgierza. Najlepsze dwie szkoły z powiatu będą startować w zawodach rejonowych, które odbędą się w Poddębicach.

źródło: mosir.zgierz.pl

.