Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

8 i 9 września 2011 r. w hali zgierskiego MOSiR-u odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Juniorów 2011 w zapasach w stylu wolnym.

Uroczysta inauguracja zawodów z udziałem Prezydent Miasta Zgierza Pani Iwony Wieczorek odbyła się w sobotę. W tym dniu rozegrano również walki eliminacyjne. W zawodach wzięło udział 7 drużyn wojewódzkich, które zostały podzielono na dwie grupy. Drużyna reprezentująca województwo łódzkie w walkach eliminacyjnych pokonała reprezentantów województwa śląskiego (5:3), wielkopolskiego (7:2) oraz zachodniopomorskiego (5:4). Należy zaznaczyć, iż skład drużyny naszego województwa tworzyli głównie zawodnicy Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego.

W walce finałowej następnego dnia zgierscy zapaśnicy stoczyli, jak się okazało, zwycięską walkę z reprezentantami województwa lubelskiego i tym samym zdobyli złoty medal w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Juniorów w 2011! Na uwagę zasługuje również fakt, iż niepokonana przez cały turniej reprezentacja woj. łódzkiego z powodu braków kadrowych nie mogła wystawić zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych. Te okoliczności jeszcze bardziej podkreślają wagę złotego medalu.

Zwycięski wynik osiągnęli następujący zawodnicy: Marcin MAJKA, Dawid ROMANOWICZ, Mateusz NEJMAN, Dawid PEPŁOWSKI, Damian TERENOWICZ i Jacek WINTER wszyscy z ZTA Zgierz oraz Jacek Żelasko z Budowlanych Łódź. 'Złotą' drużynę do zwycięstwa poprowadzili trenerzy: Jakub FILIPOWICZ, Rałał MAJCHRZAK oraz Władysław KOZŁOWSKI.