Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

W ósmej kolejce IV ligi wreszcie dobre wyniki zanotowały zgierskie drużyny. Boruta Zgierz wygrał na wyjeździe w Pabianicach, a Włókniarz szczęśliwie uratował remis. Mecze rozgrywały się 17 września.

W sobotę zgierski Boruta rozegrał wyjazdowy mecz o mistrzostwo IV ligi grupy łódzkiej w Pabianicach z tamtejszym Włókniarzem. Gospodarze, beniaminek rozgrywek, spisują się rewelacyjnie, o czym świadczy 7. pozycja w tabeli. Zgierzanie natomiast okupowali przedostatnie miejsce w tabeli.

Włókniarz Pabianice - Boruta Zgierz 0:2 (0:1)

Bramki zdobyli dla Boruty: Krzysztof Suliński 45 min. oraz Piotr Dziuba 78 minucie.

Skład: Czekaj - Kowalski, Wujcik, Nowakowski (Królikowski), Sudak (Bajdziak) - Karp, Suliński, Bogdański (Antczak), Snita – Biliński (Dziuba) - Kociński.

Spotkanie którego faworytem byli gospodarze, przypominało typową walkę o ligowe punkty. Boruta która jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa w tym sezonie, ruszyła z zawziętością na rywali, walcząc ofiarnie o każdy metr boiska. Gospodarze broniący dostępu do bramki, nieskutecznie atakowali. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Boruta objęła prowadzenie po strzale Krzysztofa Sulińskiego w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Druga połowa to już zdecydowana dominacja zgierskiego Boruty. Trenerzy Damian Gamus i Marcin Nowacki dokonali zmian personalnych w składzie zgierzan, co jak się okazało było przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Po dokładnym podaniu z głębi pola Roberta Królikowskiego do piłki dopadł Piotr Dziuba, który dokładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Mecz zakończył się pierwszym zwycięstwem Boruty w tym sezonie! Zwycięstwo zasłużone, gdyż cały zespół zgierskiego Boruty rozegrał "nareszcie" mecz na swoim poziomie.

źródło: dlakibica.pl

W innym meczu Włókniarz Zgierz zremisował u siebie z WOY Bukowiec Opoczyński 1:1. Bramkę w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry strzelił Grzegorz Kamiński.

źródło: włókniarzzgierz.futbolowo.pl